Bike Jamboree

Ostatnie kilometry

W środę rowerowi włóczędzy dotarli do Irkucka, celu #10etap Bike Jamboree. Ostatnie kilometry staraliśmy się wydłużyć jak tylko się dało. Z Bajkalska ruszyliśmy najpierw na zaśnieżony Bajkał, przepychając rowery przez głębokie zaspy. Następnego dnia czekała nas „bajkalska korona”, czyli ostry wjazd serpentynami z miasta Kułtuk – 1000 metrów ponad poziom jeziora. Ogromne wyzwanie, bo jeden rower z sakwami waży około 60 kg. Powolne wspinanie się przez śniegi i wichurę, zmęczenie i tę nieznośną rosyjską melancholię… Jak to? To już? Za 50 km koniec? Niech ta włóczęga się nie kończy! Jeszcze tylko ostatni wspólny nocleg w malutkim pokoiku, zbyt szybki zjazd w stronę rzeki Angary i… Irkuck. Radość? Hmmm. Nie wiemy, kiedy 1200 km minęło, ale wiemy, że wspólnie w tej szalonej grupie przejechalibyśmy jeszcze parę tak samo mroźnych Syberii. Przygotowując się do spotkania z irkucką Polonią nucimy hymn bajkalskich „brodjagów” „…Gdzie Bajkał od morza tu sięga
Przez śniegi, wichurę i noc
Wędrował zgarbiony włóczęga
Dźwigając przeklęty swój los…” (Cz. Niemen/ zabajkalska piosenka ludowa). CDN.

Dodaj komentarz

Przez całe wakacje 2018 trwa #etapslecjalnyPOLSKA – zbieramy kilometry w ramach rywalizacji na endomondo! Dołączajcie:
➡️ wejdźcie na stronę: https://www.endomondo.com/challenges/37468828
➡️ klikajcie „dołącz”;
➡️ wybierajcie Fundację Światowe Jamboree (przy nazwie organizacji pojawi się zielona strzałka na potwierdzenie),
➡️ wsiadaj na rower z odpaloną aplikacją Endomondo, która automatycznie będzie liczyła zrobione kilometry na poczet naszej drużyny!

No i jedźcie z nami w sztafecie! Do jej powrotu do Polski zostały jeszcze etapy 17-34, które szukają uczestników! A na trasie mamy przecież jeszcze 24th World Scout Jamboree- North America 2019! Kręcąc kilometry na endomondo można zdobyć złotówki na swoje uczestnictwo w jednym etapów!

Kilometry można kręcić tylko na terenie Polski
Kilometry kręcimy od początku lipca do 15 września