Bike Jamboree

Do Jakucka przez Lenę

Początek czerwca to wspólne działanie #etap14 i #etap15. Do Jakucka etap 14. dotarł dzięki przeprawie z Niżniego Biesciacha przez rzekę Lenę . Przeprawa promem trwa około 45 min i jest bezpłatna dla rowerzystów. Była to zasłużona nagroda po wygodnym, ale jednak męczącym ostatnim 100-kilometrowym odcinku etapu. Pogoda tez sprzyjała – słońce i lekki wiatr w plecy. Tuż przed przeprawą, etap Krzysztofa Suchowierskiego zecydował się na biwak w namiotach Marabut. Rowerzyści szybko zapomnieli o uprzykrzających noc komarach, kiedy podczas wjazdu do centrum Jakucka napotkali grupę 30. rowerzystów, jadących za miasto sprzątać las. Spotkanie zamieniło się we współpracę Potem Etap 14. wrócił do centrum aby się spotkać z etapem 15. oraz lokalną telewizją, którą zaprosił dziennikarz Władysław z Departamentu Sportu. Tam też odbyło przekazanie sztafetowej pałeczki, a po chwilach sławy i radości ze szczęśliwego dotarcia do mety, relacjonowanej przez Yakutsk News. Wieczorem oba etapy zajęły się remontami rowerów i przygotowaniem sprzętu do dalszej trasy. W poniedziałek 4. czerwca etap 15. liderowany przez Monia Szen rozpoczął przeprawę przez ostatni rosyjski odcinek naszej sztafety.

#etap14 -> #etap15

Coś się kończy, coś się zaczyna. #etap14 wjechał do Jakucka w towarzystwie rodzimych rowerzystów. #etap15 rozpoczął swoją podróż z energią!

Opublikowany przez Bike Jamboree 11 czerwca 2018

 

Dodaj komentarz

Przez całe wakacje 2018 trwa #etapslecjalnyPOLSKA – zbieramy kilometry w ramach rywalizacji na endomondo! Dołączajcie:
➡️ wejdźcie na stronę: https://www.endomondo.com/challenges/37468828
➡️ klikajcie „dołącz”;
➡️ wybierajcie Fundację Światowe Jamboree (przy nazwie organizacji pojawi się zielona strzałka na potwierdzenie),
➡️ wsiadaj na rower z odpaloną aplikacją Endomondo, która automatycznie będzie liczyła zrobione kilometry na poczet naszej drużyny!

No i jedźcie z nami w sztafecie! Do jej powrotu do Polski zostały jeszcze etapy 17-34, które szukają uczestników! A na trasie mamy przecież jeszcze 24th World Scout Jamboree- North America 2019! Kręcąc kilometry na endomondo można zdobyć złotówki na swoje uczestnictwo w jednym etapów!

Kilometry można kręcić tylko na terenie Polski
Kilometry kręcimy od początku lipca do 15 września