Bike Jamboree

Marabut Baltoro – nasz sztafetowy dom

Namiot ekspedycyjny Marabut Red Line – testujemy, jak szybko możemy rozłożyć z nim obóz!

Sztafeta rowerowa dookoła świata Bike Jamboree ma na trasie najlepsze sprzęty. Obok rowerów KROSS, sakw CROSSO i opon CST Poland naszym wiernym towarzyszem jest namiot ekspedycyjny MARABUT Baltoro Red Line. Namiot ten był niezastąpionym domem w wymagających etapach zimowych przez Mongolię i Syberię. Świetnie sprawdził się też w Ameryce, gdzie w tym roku zima zaskoczyła nie tylko rowerzystów, ale nawet samych mieszkańców Arizony, Utah czy Montany. Było wietrznie i zimno, ale dzięki Marabutowi, rowerzyści Bike Jamboree spali bezpiecznie nawet podczas najtrudniejszych nocy.

Namiot ekspedycyjny Marabut Baltoro towarzyszy nam od początku. Etapy rosyjskie, zwłaszcza jadące w srogiej syberyjskiej zimie doceniały jego funkcjonalność – dzięki szerokim kołnierzom, mogliśmy schować przemarznięte sakwy i ochronić je przed śniegiem i mrozem. Namiot też nie wymaga przybijania śledziami do podłoża – bez problemu stoi o własnych siłach dzięki dobrze zaprojektowanym skrzyżowanym masztom. To bardzo ułatwiało sprawę, gdy nasza sztafeta przemierzała zamarznięte tereny Ałtaju czy Mongolii. Namiot Marabut jest też wykonany z trwałych surowców – podczas, gdy w innych namiotach w temperaturach poniżej -30 stopni Celsjusza psuły się zamki błyskawiczne, zamarzały wywietrzniki, czy kruszyły się linki w masztach. Namiot Marabut nigdy nas nie zawiódł i w stanie właściwie nienaruszonym dotarł do samej Kamczatki.

Nasz namiot ma też doskonale zaprojektowaną podłogę, co – choć może rzadko się o tym myśli – jest bardzo cenne przy długich wyprawach. Codzienne rozkładanie i zwijanie obozu to czasem uciążliwy proces. Każde ułatwienie jest więc na wagę złota. Podłoga wykonana ze śliskiego tworzywa pomagała nam w utrzymaniu czystości namiotu i nie wożeniu ze sobą dodatkowych kilogramów – śniegu, błota, kamyków. Zimowe etapy musiały oczywiście korzystać z dodatkowego zabezpieczenia, gdyż podłoga jest dość cienka, nie mniej namiot świetnie radził sobie z silnym wiatrem i opadami.

Dokładną specyfikację namiotu ekspedycyjnego MARABUT Baltoro Red Line znajdziecie na stronie producenta.

I na koniec – Bike Jamboree docenia wygodną konstrukcję, dzięki której namiot Baltoro rozkłada się błyskawicznie i może to zrobić jedna osoba. Zobaczcie sami test etapu 26 – Karol, Mariusz, Monia i Monika sprawdzili, jak proste i błyskawiczne jest rozkładanie Marabuta:

A jak już się rozgościli w namiocie Marabut, to ich wieczory w naszym czerwonym domku zazwyczaj wyglądały tak…

Firmie Marabut dziękujemy za wsparcie od samego początku sztafety!!! 🙂

Dodaj komentarz

POSZUKIWANY POSZUKIWANA!!!

Wakacje tuż, tuż, a ty nadal szukasz dobrej oferty? Najlepsze Last Minute jakie cię w tym roku spotka to Bike Jamboree i jego #etap30 w USA.

Przepiękne Appalachy z Parkiem Narodowym Shenandoah, Zatoka Chesapeake, wybrzeże Oceanu Atlantyckiego i kolebka historyczna Stanów Zjednoczonych to tylko część atrakcji, które spotkamy przemierzając rowerem 6 stanów (Zachodnia Wirginia, Wirginia, Maryland, Delaware, New Jersey i New York).

Rozpoczynamy 30 lipca w Zachodniej Wirginii (USA) i kończymy 24 sierpnia w Warszawie (Polska).

Jak się szybko zdecydujesz i dysponujesz dodatkowym czasem to dodatkowo w naszej ofercie zyskujesz możliwość odwiedzenia największego zlotu skautowego na świecie. 24 lipca spotykamy się z etapami 29 i Retro Bike Jamboree, aby wspólnie świętować osiągnięcie jednego z głównych celi naszej sztafety. To także okazja do zobaczenia zlotu dla prawie 50 tysięcy skautów z całego świata. 🎉🎉🎉🎉

Jeszcze ci mało to niech zachętą będzie doborowe towarzystwo Kasia, Sylwia, Michał i Piotr już przebierają z nóżki na nóżkę i z wielką chęcią powiększą swoje grono o kolejnych śmiałków gotowych na zew przygody!

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/61938092_2365766450113431_2919601588228063232_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=51ed55e1916ffa27ca650e6926b7637b&oe=5D87745A

konkurs i rywalizacja wznowione w dniu 24.06

Bike Jamboree po raz drugi bierze udział w akcji Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej #OdlottowaJazda!
Pamiętacie, jak rok temu kręciliśmy kilometry, żeby zawalczyć o dofinansowanie naszej sztafety? W tym roku też mamy szansę! A zasady udziału w tym roku na pewno przypadną wam do gustu, ponieważ akcja stworzyła WŁASNĄ APLIKACJĘ do liczenia kilometrów
Jak nas wesprzeć i wziąć udział w akcji?
pobrać aplikację fundacji
https://play.google.com/store/apps/details…
lub https://itunes.apple.com/…/app/odlottowa-jazda/id1464489414…
zarejestrować się
wybrać organizację FUNDACJA ŚWIATOWE JAMBOREE
wyjeżdżać kilometry na rzecz wybranej organizacji

Każdy kilometr się liczy! A biorąc udział w tej akcji stajecie się częścią naszej sztafety
Wasze zaangażowanie pomoże nam dojechać do mety i zorganizować wspaniały Finał Bike Jamboree w grudniu 2019 roku!

Kręćcie z nami!!!