Bike Jamboree

Etap 31

Etap 31: Agadir (Maroko) – Marakesz (Maroko), 24 sierpnia - 11 września 2019
Weronika Szatkowska

Weronika Szatkowska

Liderka drugiej części etapu 1
Damian Murach

Damian Murach

Lider etapu 36

Harcersko: Instruktor ZHP w stopniu przewodnika, drużynowy 33 TKHDO „Włóczykije” im. A. Janowskiego, zastępca komendanta Szczepu Harcerskiego im. Z. Nienackiego, członek Komendy Hufca ZHP „Mazowsze” Mińsk Mazowiecki, członek chorągwianego zespołu programowo-metodycznego.

Turystycznie: Organizator Turystyki PTTK, Przodownik Turystyki Pieszej i InO PTTK, Instruktor Krajoznawstwa Regionu PTTK, Znakarz Nizinnych Szlaków Pieszych PTTK, Pilot Wycieczek PTTK, Członek Mazowieckiej Komisji Imprez na Orientację PTTK, Prezes Komisji Rewizyjnej Harcerskiego Oddziału PTTK w Mińsku Mazowieckim, Wiceprezes Harcerskiego Klubu Turystycznego PTTK „Mobilek” w Mińsku Mazowieckim. Komendant odbywającego się od dwóch lat Rajdu Rowerowego Szlakiem Wielkiego Gościńca Litewskiego „Gościńcem ku Niepodległości” z Sulejówka do Wilna.

Prywatnie: Student II roku Inżynierii Ekologicznej na SGGW w Warszawie. Przewodniczący Młodzieżowej Rady Gminy Dębe Wielkie I kadencji. Zainteresowania to turystyka kwalifikowana i krajoznawstwo, podróże, grafika komputerowa, kartografia, gleboznawstwo i wszystko co nas otacza w środowisku przyrodniczym. Urodzony na rowerze :).

Adam Miedzwiecki

Adam Miedzwiecki

Lider etapu 35
Podróżowanie to jego pasja, którą najchętniej realizuje jeżdżąc na rowerze. Twórca projektu Activenture promującego aktywną turystykę. Student Turystyki i Rekreacji oraz Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Od 20 lat związany z Zespołem Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej. Jego marzeniem jest przejechanie rowerem Ameryki Południowej wspólnie z żoną i kotem Brunem.
Teofil Mroczek

Teofil Mroczek

Lider etapu 34 i uczestnik etapu 10

Uczestnik etapu egipskiego Afryki Nowaka (2010) i 10. etapu Bike Jamboree (Mongolia – Irkuck, 2018). Na co dzień koordynuje projekty w niemałej firmie, a po godzinach jako wolontariusz uczy polskiego uchodźców i imigrantów w warszawskiej Fundacji Ocalenie. Miłośnik języków: hiszpańskiego i rosyjskiego.

Anna Łapińska

Anna Łapińska

Liderka etapu 4 oraz 33

Kierowniczka i współwłaścicielka sali weselnej, koordynator wielu aspektów projektu, liderka minionego etapu 4. czuwająca nad całością przygotowań i przebiegu podróży oraz tworzeniem postów na fanpage Bike Jamboree, dzięki czemu jak się śmieje jej team wykształciła w sobie wysokiej jakości czujnik Wi-Fi potrafiąc go znaleźć nawet na stepowym, bliskowschodnim pustkowiu J Również lider etapu 33 biegnącego przez Hiszpanię gdzie podobnie koordynuje całość przebiegu wyprawy, a w szczególności odpowiada za nawigację i video relację.

Prywatnie: Już nie pamięta co znaczą słowa „nudzę się”. Nie potrafi czegoś nie organizować 😉 Kalendarz i głowę ma zawsze wypełnioną działaniami i pomysłami po brzegi.  Nawet lubi jeździć na rowerze 😉 poza tym lubi chodzić po górach, jeździć konno, tańczyć, czytać książki, poznawać ludzi i zarażać ich uśmiechem. Jako koneserka pięknych momentów uwielbia tworzyć wspaniałe rzeczy i wspomnienia dla innych i siebie. Lubi każdą formę aktywności i dolce far niente 😉

Kazimierz Nowak

Kazimierz Nowak

Mentalny przewodnik etapu 31

Polski podróżnik, korespondent i fotograf, pionier polskiego reportażu, który w latach 1931-1936 przebył samotnie kontynent afrykański z północy na południe, a następnie z powrotem, pokonując około 40 tys. km rowerem, pieszo, konno, na wielbłądzie, czółnem oraz pociągiem.

Zbigniew Sas

Zbigniew Sas

Lider etapu 31

Świat najchętniej poznaje z perspektywy rowerowego siodełka. W ostatnich latach zaangażowany w duże projekty podróżnicze. Współorganizator Afryki Nowaka i Rowerowego Jamboree 2015 – wypraw, które każdemu uczestnikowi przyniosły przygodę, nowe przyjaźnie i zaskakujące doświadczenia. Zafascynowany Afryką, najbardziej autentycznym miejscem na świecie. Miłośnik mikroprzygód – weekendowych wypadów w najbliższą okolicę. Laureat prestiżowych nagród podróżniczych (m.in. wyróżnienie na Kolosach 2008 za rowerową wyprawę na Madagaskar śladami Arkadego Fiedlera).

Piotr Wojtaszek

Piotr Wojtaszek

Lider etapu 30

Od 10 lat instruktor ZHP (Hufiec Łódź-Polesie). Od lat związany z pionem wędrowniczym, gdzie rozwija swoje pasje podróżnicze. Z wykształcenia geograf, co ułatwia mu doświadczanie świata. Na hasło „wycieczka” już przebiera nogami i ślęczy w mapach. Od dawna zaprzyjaźniony z siodełkiem roweru, który wozi go po mieście, do pracy, na wycieczki, latem i zimą. Jego dewiza to „byle gdzie”, bo nie ważne gdzie, ważne, że w ogóle.

Miłosz Bączkowski

Miłosz Bączkowski

Lider etapu 29

Największą pasją są i zawsze były podróże. Od najmłodszych lat podróżowałem najpierw jako harcerz później jako członek klubu biegów na orientację, a ostatecznie organizując samodzielnie wyjazdy w odległe i nieskomercjalizowane zakątki świata.  Uwielbiam przebywać z naturą i czuję się jej częścią dlatego ekologia jest dla mnie bardzo ważna. Choć nigdy nie uprawiałem wyczynowo żadnej dyscypliny to wiele z nich przez lata zdążyłem poznać, od wspinaczki skałkowej i wysokogórskiej, żeglarstwa, do biegów górskich ultra. Od niedawna rower szosowy i możliwość zwiedzania świata na dwóch kółkach rozpala moją wyobraźnię. Do tego uwielbiam obce smaki, które pozwalają mi realizować się kulinarnie, a także ludzi, stroje i nieznane mi dotąd instrumenty muzyczne.

Odwiedzanie ciekawych, mało uczęszczanych miejsc jest moim paliwem, a każda metoda dotarcia tam i przebywania z fajnymi ludźmi dodatkową zachętą.

Z zawodu ekonomista, właściciel firmy informatycznej oraz Product Owner aplikacji multichannelcommerce b2b, ale także absolwent szkoły fotograficznej przy Polskim Związku Artystów Fotografików. Ojciec trójki dzieci kochających podróżowanie jak nikt inny.

Damian Kulak i Klaudia Plażyk

Damian Kulak i Klaudia Plażyk

Liderzy etapu 28

Z wykształcenia ekonomiści, z przeświadczenia nonkonformiści, wędrujący przez życie sobie tylko znanymi ścieżkami (najlepiej na rowerze).
Ona obecnie testuje giętkość swej woli pracując, jako specjalistka od marketingu korporacyjnego, pasjonatka języków obcych, stawiająca all adventure nad all exclusive.
On jeśli nie podróżuje, to planuje kolejne podróże, wiecznie z palcem na mapie i nosem w książce, z wciąż wydłużającą się listą miejsc do zobaczenia, entuzjasta świata z trudem wkomponowujący obowiązki między pasje.

Jola Kreczmańska

Jola Kreczmańska

Liderka etapu 27 B

Harcmistrzyni ZHP, dyrektor zarządzający wielooddziałowej firmy „Kalmar” – lidera w sprzedaży grzejników dekoracyjnych. Obecnie Przewodnicząca Ruchu Ręka Metody, w przeszłości wiceprzewodnicząca ZHP i odpowiedzialna w GK za pracę z kadrą. Dziesiątki godzin każdego tygodnia poświęca na pracę społeczną z kadrą instruktorską. Pasje to podróżowanie z rodziną i z plecakiem po najdzikszych zakątkach świata i fotografia.
„Jadę by zanurzyć się w głuszy – samego siebie, własnych możliwości ale też by podjąć wyzwanie wraz z innymi instruktorami harcerskimi znalezienia przestrzeni dla realizacji marzeń”.

Karol Jędrzejewski

Karol Jędrzejewski

Lider etapu 26

Poznań. Harcerz – turysta. Na co dzień pracuje w składnicy harcerskiej Woda Góry Las w Poznaniu. Kocha ciepło i wylegiwanie się na plaży… ale ostatecznie i tak zawsze wyjeżdża na daleką północ. Jest zakochany w Skandynawii – w krajobrazach, ludziach oraz dzikiej i surowej przyrodzie. Teraz, choć miał do wyboru całą sztafetę Bike Jamboree, wybrał Yellowstone w kwietniu :] Nigdy nie potrafi sobie odmówić kąpieli w żadnym morzu, jeziorze lub rzece – metrowa warstwa lodu wcale nie jest przeszkodą – potrzebna jest wtedy tylko dobra siekiera.

Jaromir Bardzik

Jaromir Bardzik

Lider etapu 24

Geodeta. Czasami nawet, jak leży, to mierzy. Na co dzień przemierza Świat z swoją rodzinką starym busem – Pomarańczą. Tym razem padło na rower, bo czemu nie? Jest pewien, że wyprawa życia wciąż przed nim.

Dariusz Burakowski

Dariusz Burakowski

Lider etapu 23

Mąż, ojciec dwóch wspaniałych córek prowadzący firmę handlową. Każdą wolną chwilę spedza na rowerze podróżując i słuchając książek 🙂
Trzy razy przejechał do Santiago De Compostela (szlakiem Francuskim, portugalskim z Lizbony oraz Camino via Plata z Sevili) oraz Włochy, Węgry, Chorwację. Teraz czas na USA! Od nie dawna prowadzi fanpage na facebooku – „Rowerowe Klimaty„.

Joanna Mackiewicz

Joanna Mackiewicz

Liderka etapu 25

Z wykształcenia jestem prawnikiem, a z zawodu tłumaczką i redaktorką treści wszelakich w branży e-commerce.
O sobie powiedziałabym krótko: niespokojna dusza i powsinoga. Patrzę na świat z przymrużeniem oka, a moje rowery mają imiona.
Lubię też rzucać się na głęboką wodę: ukończyłam triathlon na dystansie średnim i kilka ultramaratonow rowerowych (gdzie najdłuższy dystans miał 700 km).  Od niedawna prowadzę rownież rowerowego bloga: www.aswojadroga.pl

Adam Niziński

Adam Niziński

Lider etapu 22

Pasjonat kolarstwa szosowego, optymista, miłośnik biegania boso po piaszczystych nadmorskich plażach o wschodzie słońca i wędrówek po górach. Entuzjasta dobrego humoru, także tego czarnego rodem z filmów Tarantino. Fanatyk regularnych wysokobiałkowych posiłków i dobrej kawy. Skupiony na świadomym działaniu perfekcjonista-planista. Na tropie miejscówek na najlepsze zachody słońca nad Pacyfikiem.

Mantas Gmitrzuk

Mantas Gmitrzuk

Lider etapu 6

Mantas Gmitrzuk – lider etapu VI, uczestnik dwóch etapów Rowerowego Jamboree 2015. Na rowerze przejechał już 13 krajów. Miłośnik podróży oraz górskich wędrówek. Przez 10 lat działał w ZHR gdzie przez 3 lata prowadził gromadę zuchów. Autor bloga „Podróże Mantasa”.

Monika Korbecka

Monika Korbecka

Liderka etapu 20

Właśnie zmaga się z pisaniem pracy magisterskiej z geologii naftowej, jednak nie jest przekonana czy to będzie jej życiowa ścieżka. Kocha podróże na różne sposoby – pieszo, rowerem, pociągiem, autostopem, ale z chęcią spróbowałaby czegoś na motorze, hulajnodze czy na wielbłądzie. Ciężko usiedzieć jej w jednym miejscu; do tej pory pomieszkiwała w kilku europejskich krajach, brała udział w kilku projektach podróżniczych, weszła na kilka górek i przebiegła sporo kilometrów. Harcerstwo wniosło w jej życie ideały i ludzi z którymi można dokonać niemożliwego. Wierzy, że dobro wraca i że życie jest piękne.

Pałeczka Sztafetowa – dzielna liderka etapu oceanicznego.

Pałeczka Sztafetowa – dzielna liderka etapu oceanicznego.

Liderka etapu oceanicznego

Pałeczka Sztafetowa – dzielna liderka etapu oceanicznego. Samotnie przepłynęła trudny odcinek bez naszej pomocy!

 

Monika Bruch

Monika Bruch

Liderka etapu 32 i uczestniczka etapu 10 oraz 31

Z zawodu grafik komputerowy. Nie może jednak usiedzieć na miejscu… Nosi ją więc po całym świecie, najczęściej z rowerem. Lubi poznawać nowe, zobaczyć jak to jest. Z Bike Jamboree przeżyła 40-sto stopniowe mrozy w Mongolii i na Syberii. Teraz czas na na afrykańskie upały w Maroko. Lubi ludzi i wciąż przekonuje się, że warto.

Leszek Fidelus

Leszek Fidelus

Lider etapu 10

Inżynier automatyk, który swoją pracę zawodową połączył z pasją do zabytkowych wind. Mąż Magdy, tata Basi i Michała. Najczęściej podróżuje z rodziną, ale znajduje czas również na wyprawy rowerowe. Zaangażowany w działalność Stowarzyszenia Chrzanowskich Cyklistów na rzecz rozwoju infrastruktury rowerowej. Współzałożyciel sportowej drużyny kolarskiej i triathlonowej. Uczestnik maratonów rowerowych, biegowych, triathlonów i wypraw wysokogórskich. Pracoholik. W wolnych chwilach najchętniej śpi. W Bike Jamboree 2019 odpowiada za logistykę i sprzęt.

Marysia Wrońska

Marysia Wrońska

Liderka etapu 2

Marysia Wrońska trudny charakter, ale do zniesienia. Śpi najdłużej ze wszystkich. Kupiła uchwyt do telefonu na ramę, więc została najlepszym na świecie nawigatorem 🌍

Kasia Kosińska-Poulet

Kasia Kosińska-Poulet

Liderka etapu 19

Z zamiłowania podróżniczka, która zawsze szuka nowych sposobów na poznanie świata. Odwiedziła z plecakiem wiele zakątków świata, ale z największą dumą wspomina namówienie mamy na podróż z plecakiem do Birmy. Pomieszkiwała w Turcji, Hiszpanii i Chile, obecnie na dłuższy czas zawitała do Francji. Kocha przekraczać własne granice. Przez 10 lat związana z ZHR gdzie prowadziła drużynę wędrowniczą. Z zawodu Menadżer ds. najmu powierzchni biurowych i handlowych.

Na antenie Radia Kampus Kasia Kosińska-Poulet – liderka 19 etapu opowiada o swoim etapie przez Kanadę.

Artur Wysocki

Artur Wysocki

Lider i samodzielny uczestnik etapu 9

Artur Wysocki – taneczne, niepoprawny marzyciel. Żeglarz, rowerzysta, psuj kuchenek turystycznych. Specjalizuje się w samotnych wyprawach zimowych. Zwolennik budżetowego podróżowania. Entuzjasta Van Life i swobodnego bytowania.

Dagna i Michał Żurawscy

Dagna i Michał Żurawscy

Liderzy etapu 18

Dagna i Michał Żurawscy – liderzy etapu 18, niestrudzeni w poznawaniu świata, jego kolorów i różnorodności. Zawsze chętni do podróży własnymi ścieżkami i lokalnych spotkań.
Na codzień : ona – lekarz, specjalista medycyny ratunkowej opiekujący się Małymi Pacjentami. Sercem instruktorka ZHR w stopniu podharcmistrzyni, chociaż aktualnie w stanie spoczynku. Pochłaniacz żelek i miłośnik architektury drewnianej. On – sprzedawca, handlowiec- dba o to by wózki aktywne z jak największą refundacją docierały na czas do osób niepełnosprawnych. Zapaleniec rowerowy i złota rączka od zawsze. Specjalista grillowania i dyżurny domowy meteorolog. Też lubi żelki.

Piotr Białousz

Piotr Białousz

Lider etapu 12

Piotr Białousz – lider etapu, człowiek drogi. Podróżuje wszelkimi środkami transportu z naciskiem na rower i ukochane żagle. Na wodzie czuje się najlepiej, a inspiruje go las, ten nasz… najpiękniejszy! Uważa, że warto wyjść z domu w każdą pogodę choć na pięć minut bo wokół dzieje się tyle dobrego… 🙂 Obecnie za kierownicą czterdziestotonowego składu, przemierza europejskie drogi.

Jarek Jerry Ciosek

Jarek Jerry Ciosek

Lider etapu 27 A

Jarek Jerry Ciosek – lider etapu 27-A. Od 10 lat mieszka w Chicago, skąd od niedawna moderuje stronę Polski Bikepacker. Na miejscu prowadzi także grupę na Facebooku pod szyldem Chicago Bikepackers. Jazda na rowerze towarzyszyła mu od małego, samym podróżowaniem, zwłaszcza wielodniowym, wkręcił się za Oceanem. Sam bikepacking poznał kilka lat temu mieszkając w Idaho. Na co dzień szpera w internecie i szuka ciekawych rozwiązań, które mogą przydać się w bikepackingu i którymi może podzielić się ze swoimi followersami. Ostatnio coraz więcej czasu spędza na przygotowaniach do wizyty w Polsce i do udziału w Rowerowym Maratonie Wisła 1200. Wolne chwile spędza z żoną, rekompensując jej swoje kilkudniowe pobyty poza domem, a gdy jej nie ma – chętnie grzebie przy swoich rowerach. kontakt@bikepackingpolska.net

Adam Dąbrowski

Adam Dąbrowski

Lider etapu 13
Adam Dąbrowski - lider etapu, na co dzień zajmuje się handlem wyposażenia wnętrz. Kiedyś na Bali spotkałem parę turystów rowerowych. Jechali z Z Niemiec do Australii. Oni zarazili mnie wirusem, którego mam do dzisiaj. Jednym z objawów jest mój udział w Bike Jamboree.
Zbigniew Popowski

Zbigniew Popowski

Lider pierwszej części etapu 1 oraz lider etapu 3 i 29

Zbigniew Popowski – lider etapu, augustowianin, ekonomista, były bankowiec i przedsiębiorca prowadzący firmę doradczą zajmująca się projektami międzynarodowymi, finansami oraz inwestycjami zagranicznymi.  Z zamiłowania aktywny instruktor harcerski wierzący w siłę wychowawczą metody harcerskiej i przekonany, ze w dzisiejszych czasach harcerstwo jest jeszcze poważniejszą i ambitną alternatywą w rozwoju młodego człowieka.
Szczęśliwy ojciec Olgi i Roberta oraz mąż Ani. W nielicznych wolnych chwilach gra na gitarze i harmonijce, chodzi po górach, gra w siatkówkę i jeździ na nartach wodnych.

Arek Kościelski

Arek Kościelski

Lider etapu 17

Arek Kościelski – z zamiłowania i zawodu informatyk, miłośnik fotografowania i wędrówek małych i dużych. Niezmiennie zakochany mąż Beaty, tata Halszki i Szymona. Czynny harcerz. Lubi czytać książki przede wszystkim historyczne, kiedyś o przygodach Tomka Wilmowskiego.

Monika Szenfer

Monika Szenfer

Liderka etapu 15, uczestniczka etapu 26

Gdańsk. Na co dzień swoje siły, ambicje i wiedzę wykorzystuje w pracy związanej z projektami społecznymi. Wyznawca podejmowania wyzwań i pokonywania własnych słabości. Uwielbia górskie wędrówki, siedzenie przy ognisku i wypady, które odrywają od cywilizowanego świata. W Bike Jamboree poprowadziła etap 15. na koniec świata, wspiera czynności organizacyjne całej sztafety. Niezaprzeczalny sztafetowy mistrz emotikonek!

Anna Pawlak

Anna Pawlak

Liderka etapu 5

Liderka – Anna Pawlak – z zawodu architekt. W kazachskim etapie – fotograf i wieczny głodomor odpowiedzialny – o dziwo! – za kuchnię. Wysuwana na czoło w potrzebach kontaktów z parafiami katolickimi na trasie. Swoje zakręcenie nadrabiała rozbrajającym uśmiechem.

Anna Łapińska

Anna Łapińska

Liderka etapu 4

Anna Łapińska – zastępca kierownika na sali weselnej, koordynator całości projektu, lider etapu IV czuwający nad całością przygotowań i przebiegu podróży oraz tworzeniem postów na fanpage Bike Jamboree dzięki czemu wykształciła w sobie wysokiej jakości czujnik Wi-Fi potrafiąc go znaleźć nawet na stepowym pustkowiu.

Daniel Matysiak

Daniel Matysiak

Lider etapu 21, uczestnik etapu 22

Daniel Matysiak – lider 21 etapu, grafik, fotograf, niezłomny wulkan energii, entuzjasta górskich wędrówek i rowerowych wycieczek. Uwielbia podróże i fizyczny wysiłek. Nim skończy jedną przygodę już myśli o kolejnej. Nie stroni od jazdy autostopem jak i od kilkudniowych samotnych wyprawa rowerem. Latem preferuje chłodniejsze regiony świata. W zespole odpowiada głównie za nawigacje i fotografie oraz wspomaga głównego mechanika zespołu.

Krzysztof Suchowierski

Krzysztof Suchowierski

Lider etapu 14

Z wykształcenia ratownik medyczny. W Rwandzie, Armenii i Gruzji uczył miejscowych nauczycieli w szkołach, jak profesjonalnie udzielać pierwszej pomocy.
W 2013 roku samotnie wyruszył latem w rodzinnego Białegostoku na Syberię. Pokonał na rowerze blisko dziewięć tysięcy kilometrów. Zimą 2014 odbył podróż życia przejechał rowerem wraz z dwoma Rosjanami z południa na północ rosyjską Republikę Sacha Jakucja, uważaną za jedno z najzimniejszych miejsc na naszej planecie. Za ta wyprawę, jak i za samotną wyprawę przez Kołymę „W pogoni za zorzą polarną” został wyróżniony nagrodą „Kolos” w kategorii „Wyczyn roku”. Autor książki „Rowerem przez mrozy Jakucji”.

Ula Ziober

Ula Ziober

Liderka etapu 8

Liderka, brała udział w Rowerowym Jamboree w 2015 roku, w warunkach zimowych przejechała przez Pamir, odbyła projekt Rowerowy Dom Kultury, tworzy Stowarzyszenie Zielona Grupa, edukuje najmłodszych, jest też autorką książki „Spódniczka ze starej podszewki” napisanej na podstawie wspomnień z obozu w Kazachstanie swojej Babci.

Zygmunt Piętak

Zygmunt Piętak

Lider etapu 7

Emeryt , mieszkaniec Śląska, pasjonat rowerowego kręcenia, zdobywca najwyższej przełęczy drogowej Kardung La w Himalajach o wysokości 5359 mnpm. Na rowerze zjeździł Bałkany, Gruzję, Ukrainę, Rumunię , Chorwację i Polskę w prawie wszystkich kierunkach

Jolanta Śledź

Jolanta Śledź

Uczestniczka etapu 36

Uwielbiam góry, przede wszystkim swoim pięknem urzekły mnie Tatry Wysokie. Kiedy nie zachwycam się pięknem Tatr Wysokich, czytam: najczęściej o Górach Wysokich i zdobywcach Gór Wysokich 🙂 Lubię też patrzeć w niebo na różnego rodzaju samoloty – fascynują mnie jednak te największe. Kocham latać samolotami, jeździć na rollercoasterach – tych „najstraszniejszych” i najszybszych. Zawsze z miłą chęcią wybiorę się na wakacje w cieplejsze rejony świata, żeby popływać i poopalać się. Nigdy nie odmówię pójścia na kręgle, do kina, czy spotkania z moimi kochanymi ludźmi z Łodzi.

Na co dzień, gdy nie robię tych wszystkich ww. fajnych rzeczy, jestem pracownikiem korporacji.

Irmina Jagielska

Irmina Jagielska

Uczestniczka etapu 35
‚Czasem niebezpiecznie jest wyjść z domu, gdy staniesz na drodze, nigdy nie wiadomo, dokąd cię nogi poniosą.’ J.R.R. Tolkien
Na nogach, na dwóch kółkach, nad morzem, w górach, czy w lesie, byle aktywnie i na łonie natury.
To moja recepta na najskuteczniejszy reset i poczucie największej satysfakcji.
Cezary Szczepaniuk

Cezary Szczepaniuk

Uczestnik etapu 35
Z wykształcenia oraz zainteresowania specjalista od stosunków międzynarodowych, ale ma na swoim wiele zawodów, od dyplomaty przez kelnera, budowlańca po informatyka i PRowca.  Mieszkał w 8 krajach świata, włada kilkoma językami świata. Pasjonat wypraw rowerowych i górskich. W tym roku objechał samotnie Islandię rowerem, zaś niedawno wrócił z wypraw górskich w górach Tien Szan w Kirgistanie. Gdy nie przemierza jakiegoś dzikiego górskiego szlaku, jeździ rowerem, gra w tenisa i wspina się na sztucznej ściance. No dobra często też pływa i gra w siatkówkę. Niedawno nauczył się jeździć na nartach i nie może już bez nich żyć! Gdy już się zmęczy fizycznie chętnie sięga po dobrą literaturę – uwielbia poszerzać swoją wiedzę nieustannie. Kocha dobre kino. Uwielbia pisać i snuć opowieści. Jest autorem bloga www.cezarkos.pl, w swoje pasje wciągnął tuziny znajomych.
Jego zalety jako uczestnika wypraw? Ma świetną intuicję do komfortowych miejscówek na nocleg pod namiotem na dziko, doskonale orientuje się w przestrzeni i jak mu dasz czekoladę do będzie pewnie pedałował od świtu do zmierzchu.
Magdalena Suchan

Magdalena Suchan

Uczestniczka etapu 34

Magda to uosobienie ADHD. Harcersko ma ogromnie dużo pracy (Rada Chorągwi, Komisja Rewizyjna, ESHD), ale jej ulubionym wyzwaniem – jako szefowej i inicjatorki łódzkiej „FIT-uchwałki” jest program #harcujzdrowo. EKO i FIT wyznawca praktykujący. Uwielbia gotować i jeść zdrowo. Absolutnie kocha podróże! Poza tym tańczy i uczy tańca, żegluje po morzu, nurkuje na wrakach, wspina się, wchodzi na góry wysokie i bardzo wysokie, trenuje (m.in. kalistenikę) i trenuje innych, stara się czasem jogować i rollować, czasem pobiegnie jakiś runnmagedon. W wolnych chwilach – działacz i inicjator pozaharcerskich inicjatyw dla dzieci oraz osób z chorobami nowotworowymi.
Oprócz tego Magda ma pracę zawodową… jako koordynator projektów międzynarodowych i cyfryzacyjnych, szkoli również z obsługi komputerów seniorów i ogarnia promocję/media.

A gdzie rower? Od 7 lat jeździ rowerem cały rok, codziennie, w każdych warunkach, ale… nie w górach, więc BJ będzie wyzwaniem.

Jarek Kornacki

Jarek Kornacki

Uczestnik etapu 34

Z zawodu finansista i kierownik projektów, z zamiłowania podróżnik z zacięciem sportowym 🙂.
Od kilku lat zapalony kolarz!

Kasia Wilk

Kasia Wilk

Uczestniczka etapu 34

Zawodowo – trener i metodyk zdalnego nauczania. Interesuje się aspektem społecznościowym uczenia się, zajmuje się propagowaniem idei wolnych licencji i otwartych zasobów edukacyjnych w szkole. Wspiera wdrażanie design thinking w edukacji oraz promuje zwinne zarządzanie projektami.

Prywatnie – kociara i tajny współpracownik różnych inicjatyw okołorowerowych. Prowadzi siedzący tryb życia – albo przy komputerze, albo na rowerze (próbowała łączyć te dwa tryby… bez sukcesu, jak dotąd). Ulubione trasy rowerowe: długie, dużo pod górkę, najlepiej w nieznane i najchętniej nocą przez las.

Dorota Limontas

Dorota Limontas

Uczestniczka etapu 34

Kokodżambo i do przodu- to moje motto 🙂 Uwielbiam przygody, wędrówki, a najlepiej te spontaniczne tu i teraz. Nie lubię siedzieć w miejscu, ciągle w ruchu- zarówno pracy, jak i poza nią. Uwielbiam zwiedzać w wolnych chwilach okolice- ta najbliższą na rowerze i ta dalszą autem czy na stopa. W wolnych chwilach rozładowuje swoją energię biegając, najlepiej po lesie bo czuje się jak człowiek lasu. Szczególnie, że największa życiowa pasja jest harcerstwo. Od małego jestem harcerka, a obecnie nawet komendantka hufca. Nie wyobrażam sobie wakacji bez obozu, letnich wieczór bez ogniska przy gitarze, czy wyjazdu pod namiot albo żagle. Kocham przyrodę, poznawać ja z bliska, współżyć i doceniać fotografując ją amatorsko. Gdy tylko mogę rzucam wszystko i jeżdżę w Bieszczady 🙂 Humor poprawiam sobie słuchając namiętnie disco polo 🙂 Na imprezach harcerskich i prywatnych realizuję się w roli dja.

Długo mogę mówić, co mnie kręci, trochę tego jest, bo nie lubię nudy 🙂

Olga Antczak

Olga Antczak

Uczestniczka etapu 33

Wulkan energii i głowa pełna pomysłów. Studentka pedagogiki z zamiłowania do pracy z ludźmi, specjalistka ds. marketingu w Woda Góry Las z wyboru. Instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego, była komendantka i założycielka 3 WSH „WILK”, wcześniej drużynowa harcerzy starszych. Obecnie, gdy znajdzie czas wspiera kształcenie instruktorów ZHP. Największą miłością są góry, w które często ucieka, by się wyciszyć i pokonywać coraz to wyżej położone szlaki. Prowadzi zwariowany tryb życia i codziennie jeździ na swoim rowerze „czarna strzała”, a ze wspaniałą trenerką wyciska siódme poty na siłowni.

W każdym swoim działaniu poszukuje oryginalnych rozwiązań, jest spontaniczna, zawsze na 110% zaangażowana, ale dba też o ludzi wokół siebie. O projekcie Bike Jamboree wie już od kilku lat i w tym roku się przełamała i zdecydowała na etap 33, w którym odpowiada za kontakt i noclegi u hiszpańskich skautów oraz planowanie żywieniowe.

Marzena Kosecka

Marzena Kosecka

Uczestniczka etapu 33

Zawodowo inżynier, prywatnie miłośniczka gór, natury i pięknych widoków. Spontaniczny, samozorganizowany podróżnik. Lubi poznawać nowe, spróbować jak to jest. Nie usiedzi na miejscu – musi się coś dziać. Na koncie autostopowy wypad przez kilka europejskich krajów. Ulubiony środek transportu – rower – dzień bez roweru to dzień stracony. Zarażona pasją do motocykli, do tej pory jako pasażer, ale prawo jazdy kategorii A bliżej niż dalej. Uwielbiająca sport i aktywny tryb życia, mająca zawsze w plecaku jakiś dobry kryminał. Trochę uparta, wierząca że nie ma rzeczy niemożliwych.

W trakcie etapu odpowiedzialna za fotorelację i kwestie medyczne.

Maciek Zabojszcza

Maciek Zabojszcza

Uczestnik etapu 33

Gdyby odkryć co go napędza, można by zasilić metropolie alternatywnym źródłem energii. Otwarty umysł i wielkie serce z zamiłowaniem do podróżowania. Na co dzień chwyta dzień jako instruktor kitesurfingu, a niebo nie jest limitem i w sporcie i w życiu codziennym. Freestyle uprawia nie tylko na desce, ale też w pełni reprezentuje go całym sobą. Nieschematyczny sposób myślenia i głowa pełna pomysłów sprawia że nie można się z nim nudzić. W pełni rozkwita w ciepłe, słoneczne dni, więc uważaj Hiszpanio, nadchodzimy!!
Na etapie odpowiedzialny za aspekty techniczne i DJ-ejkę 😉

Kevin Dybizbanski

Kevin Dybizbanski

Uczestnik etapu 33

W lutym tego roku 6 raz z rzędu obchodził 18stkę. Gdyby za marzenia karali już dawno groziłoby mu podwójne dożywocie. Uzależniony od adrenaliny i podróżowania. Jest instruktorem snowboardu, a od przyszłego sezonu będzie również dawać lekcje kitesurfingu. Taka ścieżka zawodowa umożliwia mu podróżowanie ale największą zaletą dla niego jest możliwość zarażenia innych pasja do sportu. W szczególności uwielbia pracę z najmłodszymi.
Na etapie 33 odpowiedzialny za Social Media – Facebook i Instagram.

Iwona Baczkowska

Iwona Baczkowska

Uczestniczka etapu 33

Na co dzień mama trójki szalonych dzieciaków. Z wykształcenia geograf, pracuje we francuskiej korporacji oferującej usługi podróżniczo-hotelarskie.

Kocham sport, od nart, przez kolarstwo, taniec flamenko i wspinaczkę skałkową. Ale od kilku lat poświęcam się mojej największej pasji, którą są biegi górskie, czyli długodystansowe biegi z dużym przewyższeniem.

Co roku uczestniczę w kilku ultramaratonach w najróżniejszych górach Europy. Moim największym osiągnięciem jest ukończenie 101 kilometrowego biegu CCC UTMB, który rozgrywa się w Alpach w koło masywu Mount Blanc i ma 6300 m przewyższenia, czyli 6300 w górę i 6300 w dół. Lubie  odkrywać, poznawać i zdobywać, być w ciagłym ruchu. Odpoczynek i stagnacja meczy mnie i nudzi. W Hiszpanii odpowiadam za organizacje komfortowych noclegów na trasie 33 etapu!!

Hania Baczkowska

Hania Baczkowska

Uczestniczka etapu 33

Mam 14 lat i obecnie jestem w pierwszej klasie L.O. Mimo, ze nie jestem zawodową kolarką ??, to wysiłek fizyczny jest moja codziennością.

8 lat trenowałam w klubie tańca sportowego w Piasecznie gdzie należałam do formacji jazzowej i modern. Razem z moja formacja zdobyłam kilka razy Mistrzostwa Polski oraz 2 miejsce na Mistrzostwach Świata w chorwackiej Puli. Od najmłodszych lat podróżuje po świecie i jest to moja pasja. Kocham zwiedzać ciekawe miejsca ,poznawać nowych ludzi i ich kulturę. Jestem bardzo otwarta osoba i nigdy nie poddaje się bez walki.

Na etapie odpowiedzialna za Social Media – Snapchat i rozpromienianie każdego dnia 🙂

Kazimierz Nowak

Kazimierz Nowak

Mentalny przewodnik etapu 31

Polski podróżnik, korespondent i fotograf, pionier polskiego reportażu, który w latach 1931-1936 przebył samotnie kontynent afrykański z północy na południe, a następnie z powrotem, pokonując około 40 tys. km rowerem, pieszo, konno, na wielbłądzie, czółnem oraz pociągiem.

Zbigniew Sas

Zbigniew Sas

Lider etapu 31

Świat najchętniej poznaje z perspektywy rowerowego siodełka. W ostatnich latach zaangażowany w duże projekty podróżnicze. Współorganizator Afryki Nowaka i Rowerowego Jamboree 2015 – wypraw, które każdemu uczestnikowi przyniosły przygodę, nowe przyjaźnie i zaskakujące doświadczenia. Zafascynowany Afryką, najbardziej autentycznym miejscem na świecie. Miłośnik mikroprzygód – weekendowych wypadów w najbliższą okolicę. Laureat prestiżowych nagród podróżniczych (m.in. wyróżnienie na Kolosach 2008 za rowerową wyprawę na Madagaskar śladami Arkadego Fiedlera).

Monika Bruch

Monika Bruch

Liderka etapu 32 i uczestniczka etapu 10 oraz 31

Z zawodu grafik komputerowy. Nie może jednak usiedzieć na miejscu… Nosi ją więc po całym świecie, najczęściej z rowerem. Lubi poznawać nowe, zobaczyć jak to jest. Z Bike Jamboree przeżyła 40-sto stopniowe mrozy w Mongolii i na Syberii. Teraz czas na na afrykańskie upały w Maroko. Lubi ludzi i wciąż przekonuje się, że warto.

Mirko Foerster

Mirko Foerster

Uczestnik etapu 31
Piotr Sudoł

Piotr Sudoł

Uczestnik etapu 31
Manuela Jesionek

Manuela Jesionek

Uczestniczka etapu 31
Dominika Kujath

Dominika Kujath

Uczestniczka etapu 31

Jadę po raz pierwszy ever na wyprawę rowerową, zainspirowana opowieściami znajomych jeżdżących po Szkocji, Islandii czy robiących Green Velo, no i BJ oczywiście. Jestem lekarzem, specjalistą psychiatrą, urodzoną poznańską pyrą. Od 2009 biegam, a od 2013 rozpoczęłam przygodę z triathlonem, mam ukończone 28 startów, w sumie 103. Anima sana in corpore sano. Eksperymenty i wyzwania to energia, której potrzebuję.
Dominika Kujath 31 etap BJ

Leszek Pachulski

Leszek Pachulski

Lider etapu 11 i uczestnik etapu 31

Leszek Pachulski – lider etapu; w ciągu ostatnich 15 lat, odkąd zapadł na „cyklozę”, uczestniczył w kilkudziesięciu maratonach MTB, kilkudziesięciu ekstremalnych maratonach na orientację Harpagan, szosowych maratonach i fascynujących road tripach przez ikoniczne góry całej Europy, aż po sakwiarskie i bikepacking`owe wyprawy na różnych kontynentach.

Uczestnik ostatniego etapu sztafety Afryka Nowaka przez Saharę i Góry Atlas. Aktualnie organizuje imprezę, która łączy wszystkie te doświadczenia i fascynacje: Rowerowy Maraton Wisła 1200 – pierwszy w Polsce bikepackingowy ultramaraton, którego trasa biegnie wzdłuż Wisły od jej źródeł na Baraniej Górze do ujścia w Gdańsku. Prawie 1200 km. non stop bez wsparcia z zewnątrz.

Lider etapu, odpowiedzialny za nawigację, utrzymywanie właściwego tempa i gotowanie wody. Z zawodu prawnik.

Uwaga uwaga!!! Jecie sobie niedzielne śniadanie? A może wybieracie się na wycieczkę lub miły spacer? Najpierw zobaczcie nasze stories i poznajcie nasz uśmiechnięty #etap32 a potem… wyobraźcie sobie, że wy też możecie przeżyć taką przygodę! Tak! Szukamy uczestników na OSTATNIE ETAPY NASZEJ SZTAFETY!!!! Spieszcie się że zgłoszeniami – to ostatnia możliwość, żeby stać się częścią wielkiego projektu! Bike Jamboree to PIERWSZA W HISTORII rowerowa sztafeta dookoła świata!
Etapy są 2- tygodniowe
I pamiętajcie, że wszyscy spotykamy się na wielkim finale 14. grudnia w Gdańsku!
To co? Jedziecie z nami? ))
🚴🚴🚴🚴🚴🚴🚴
Przypominamy, że sztafeta jedzie na niezawodnych nowiusieńkich rowerach KROSS Trans 10.0 💪

🚴🚴🚴🚴🚴🚴

ztafetę wspierają także: Crosso CST Poland Marabut Motorola Solutions Polska Primus Equipment PAJAK
O nasze zdrowie i bezpieczeństwo dba Medyk Rescue Team
Piękne żółte bluzy sztafetowe robi dla nas BcmNowatex

wypełnij ankietę tutaj