Bike Jamboree

Ludzie

W organizację Bike Jamboree 2019 zaangażowanych jest wiele osób cenionych w środowisku podróżniczym i harcerskim. Trzon zespołu stanowią:

Anna Śledzińska

Anna Śledzińska

Na co dzień zajmuje się rozkręcaniem działań i przedsięwzięć w społecznościach lokalnych: łączy ludzi i organizacje, nazywając i wyciągając na światło dzienne ich zasoby. Współpracuje z licznymi organizacjami pozarządowymi (wiele z nich współtworzy), a potrzebę angażowania się w ważne sprawy społeczne wyniosła z harcerstwa. Lubi być w podróży – zarówno na drugi koniec świata, jak i tej powrotnej, do domu. Jeździ na rowerze, który czasem porzuca na rzecz snowboardu, motoru albo żaglówki. Lubi też taniec i akrobatykę. W Bike Jamboree odpowiada za organizację pracy, pozyskiwanie partnerów i zarządzanie kasą.
Kontakt: ania@bikejamboree.pl

Zbigniew Popowski

Zbigniew Popowski , fot: Przemysław Sroka

W harcerstwie aktywny od ponad dwudziestu pięciu lat. Był m.in. drużynowym, instruktorem i komendantem hufca Augustów, członkiem Rady Naczelnej ZHP, członkiem komendy kontyngentu polskiego na 18. Światowe Jamboree Skautowe w Holandii, skarbnikiem polskiego kontyngentu na 21. Światowe Jamboree Skautowe w Wielkiej Brytanii, skarbnikiem ZHP oraz członkiem Głównej Kwatery ZHP (2007-2009) oraz członkiem Rady Fundacji Harcerstwa Polskiego Schronisko „Głodówka” (2008-2016). Od 2006 roku kieruje Fundacją Światowe Jamboree zajmującą się projektami zagranicznymi dla młodzieży. Z zawodu ekonomista i bankowiec ze specjalizacją z finansowania handlu zagranicznego, ekspert Centrum Stosunków Międzynarodowych. Po latach pracy w korporacjach od niedawna prowadzi własną firmę oferującą kompleksowe doradztwo w finansach oraz handlu zagranicznym. Szczęśliwy ojciec Olgi i Roberta (imiona nieprzypadkowe) oraz mąż Ani. W nielicznych wolnych chwilach gra na gitarze i harmonijce, chodzi po górach, jeździ na wyprawy rowerowe oraz ślizga się na nartach wodnych. W Bike Jamboree odpowiedzialny za koordynację działań w ramach całego projektu oraz kontakty z partnerami i sponsorami.
Kontakt: zbyszek.popowski@bikejamboree.pl

Zbigniew Sas

Zbigniew Sas

Świat najchętniej poznaje z perspektywy rowerowego siodełka. W ostatnich latach zaangażowany w duże projekty podróżnicze. Współorganizator Afryki Nowaka i Rowerowego Jamboree 2015 – wypraw, które każdemu uczestnikowi przyniosły przygodę, nowe przyjaźnie i zaskakujące doświadczenia. Zafascynowany Afryką, najbardziej autentycznym miejscem na świecie. Miłośnik mikroprzygód – weekendowych wypadów w najbliższą okolicę. Laureat prestiżowych nagród podróżniczych (m.in. wyróżnienie na Kolosach 2008 za rowerową wyprawę na Madagaskar śladami Arkadego Fiedlera). W Bike Jamboree odpowiedzialny za koordynację całego przedsięwzięcia, sprzęt, rekrutację i logistykę.
Kontakt: zbyszek.sas@bikejamboree.pl

Piotr Tomza

Piotr Tomza

Z zawodu dziennikarz i redaktor, od lat związany z festiwalem Kolosy. Publikował m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Polityce”, „Kontynentach”, „National Geographic Traveler” i ExplorersWeb. Autor książek Pokolenie Kolosów (2014), Afryka Nowaka (2014) i Nanga Parbat (2016). Uczestnik sztafet Afryka Nowaka 2009-2012 i Rowerowe Jamboree 2015. Wiceprezes Stowarzyszenia Afryka Nowaka. W Bike Jamboree 2019 odpowiedzialny za komunikację wewnętrzną i zewnętrzną, redakcję tekstów, zarządzanie profilem facebookowym i etap, który pokona Cieśninę Beringa.
Kontakt: piotr.tomza@bikejamboree.pl

Leszek Fidelus

Leszek Fidelus

Inżynier automatyk, który swoją pracę zawodową połączył z pasją do zabytkowych wind. Mąż Magdy, tata Basi i Michała. Najczęściej podróżuje z rodziną, ale znajduje czas również na wyprawy rowerowe. Zaangażowany w działalność Stowarzyszenia Chrzanowskich Cyklistów na rzecz rozwoju infrastruktury rowerowej. Współzałożyciel sportowej drużyny kolarskiej i triathlonowej. Uczestnik maratonów rowerowych, biegowych, triathlonów i wypraw wysokogórskich. Pracoholik. W wolnych chwilach najchętniej śpi. W Bike Jamboree 2019 odpowiada za logistykę i sprzęt.
Kontakt: leszek@bikejamboree.pl

 

Aleksandra Łucja Jaworska

Aleksandra Łucja Jaworska

W projekcie odpowiada za cały HR w tym rekrutację liderów etapowych oraz część IT poza stroną www. Lider etapów 17 (Alaska, USA), 25 (Grand Canyone, USA). Na co dzień mieszka w Warszawie.

Najczęściej – wspinacz w podkrakowskich skałkach, Tatrach i pilot paralotni. Uwielbia podróże. Najlepiej długie i wymagające. W myśl zasady „gdzie diabeł nie może tam babę pośle” pojechała w Himalaje i weszła na Island Peak, w paśmie Cordillera Blanca na dwa pięciotysięczniki. Przejechała wszerz i prawie wzdłuż (w tym na rowerze): Chiny, kawałek Kirgistanu, Bałkany, Europę zachodnią, Ukrainę, Gruzję, Armenię, Norwegię, USA. Statystyk, informatyk i pasjonatka algorytmów na co dzień wymyśla modele data miningowe i pisze programy. Naukowo, pracuje nad otwarciem przewodu… doktorskiego jako przyszła pani neurobiolog/genetyk. W wolnym od pracy i nauki czasie – wiolonczelistka, a w wolnym czasie od wolnego czasu pasjonatka treningów akrobatyki i triathlonowych, papierowego origami, okazjonalnie dziennikarz.
Kontakt: ola@bikejamboree.pl

Adela Uchmańska

Adela Uchmańska

Mam na imię Adela – jestem pisarką, miłośniczką podróży, zbieraczką doświadczeń, morsem. Kocham uczucie wolności połączone z rozwianymi włosami oraz spokojem, dlatego często wybieram się na łono natury (np. w góry lub do lasy) na siodełku mojego dwukołowego rumaka. Mieszkam w Warszawie, mam 25 lat, zawodowo zajmuję się mediami społecznościowymi, marketingiem oraz copywritingiem. Oprócz pracy, na co dzień pochłaniam się w ruchu i tańcu w grupie Szersze, prowadzę stronę nie-rzeczy.pl, na której opowiadam o przeróżnych doświadczeniach, a także tworzę przestrzeń dla kobiet z warszawskiego Ursynowa, zwołując Kręgi Kobiet.

Zdecydowałam się na Bike Jamboree ze względu na narastającą miłość do roweru, ale przede wszystkim z potrzeby sprawdzenia siebie oraz motywacji do dojrzałości i dalszego rozwoju. Poza tym, uznałam, że kazachskie stepy będą najlepszym prezentem jaki mogę sobie sprawdzić na ćwierćwiecze! Etap 5 był dla mnie niesamowitą przygodą, powiewem nowych sytuacji, w których uczyłam się sobie radzić, a także trudnym do opisania wzruszeniem, które pojawiało się za każdym razem gdy podziwiałam step i gdy otrzymywałam od spotkanych osób bezinteresowne wsparcie. Najważniejszą jednak rzeczą, którą dałam sobie poprzez uczestnictwo w sztafecie, to wiara w siebie i zaufanie, że nawet jeśli nie wiem co przede mną – wiem, że będzie dobrze.

W projekcie BJ zajmuje się mediami społecznościowymi, a także współpracą z mediami.
Kontakt: a.uchmanska@bikejamboree.pl

Kamila Kielar

Kamila Kielar

Lubi o sobie mówić, że jest przyrodnikiem. Wielka miłośniczka niedźwiedzi i dalekiej Północy. Brała udział w dwóch etapach Afryki Nowaka, samotnie przemierzyła rowerem w poprzek Kamczatkę i Alaskę, prowadziła też etap Rowerowego Jamboree 2015 przez Iran i Turkmenistan. W 2017 wybiera się do Stanów Zjednoczonych, by przejść legendarny pieszy szlak Pacific Crest Trail. Autorka kilku wystaw fotograficznych, wielokrotnie nagradzana za swoje podróże i za to, jak o nich opowiada. W Bike Jamboree odpowiedzialna za zaplanowanie trasy i etap prowadzący przez Cieśninę Beringa – z Rosji na Alaskę.
Kontakt: kamila@bikejamboree.pl

Weronika Szatkowska

W przerwach między muzycznymi jammami na bębnach, wyprowadzaniem ludzi w góry i krzaki jako przewodnik oraz poszukiwaniem zaskakujących historii, studiuje koreański na Uniwersytecie Warszawskim. Szalenie dumna drużynowa wędrowników z HWDW Trzask. Mówi językami świata: po hiszpańsku z radością, po angielsku z przymusu, po francusku z rozpaczą, po rosyjsku angażując ręce a po koreańsku coraz lepiej, od kilku miesięcy mieszka bowiem w tym kraju.

Marcin „Medyk” Błeński

Marcin „Medyk” Błeński

W projekcie odpowiedzialny za bezpieczeństwo. Z zawodu ratownik medyczny. Podróżnik, ratownik wodny i morski. Instruktor i szkoleniowiec. Na stałe w Medyk Rescue Team.

Przez całe wakacje 2018 trwa #etapslecjalnyPOLSKA – zbieramy kilometry w ramach rywalizacji na endomondo! Dołączajcie:
➡️ wejdźcie na stronę: https://www.endomondo.com/challenges/37468828
➡️ klikajcie „dołącz”;
➡️ wybierajcie Fundację Światowe Jamboree (przy nazwie organizacji pojawi się zielona strzałka na potwierdzenie),
➡️ wsiadaj na rower z odpaloną aplikacją Endomondo, która automatycznie będzie liczyła zrobione kilometry na poczet naszej drużyny!

No i jedźcie z nami w sztafecie! Do jej powrotu do Polski zostały jeszcze etapy 17-34, które szukają uczestników! A na trasie mamy przecież jeszcze 24th World Scout Jamboree- North America 2019! Kręcąc kilometry na endomondo można zdobyć złotówki na swoje uczestnictwo w jednym etapów!

Kilometry można kręcić tylko na terenie Polski
Kilometry kręcimy od początku lipca do 15 września