Bike Jamboree
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Bike Jamboree na Travenaliach w Krakowie

27 October 2018 - 28 October 2018

Reprezentanci Bike Jamboree opowiedzą o sztafecie w ramach jednego z najstarszych festiwali podróżniczych – Travenalia w Krakowie. O tym, jak radziła sobie sztafeta dookoła świata przez minione 1,5 roku, opowiedzą Zbyszek, Ania i Robert Popowscy w rozmowie z Iśką Marchwicą.

Rowerowa sztafeta, jakiej jeszcze nie było. Dookoła świata! Dwa lata temu grupa harcerzy dojechała rowerami z Polski do Japonii na międzynarodowy zlot skautów. Spodobało się in i dlatego ruszyli jeszcze dalej. Wystartowali pod koniec maja 2017 by przez kolejne dwa i pół roku dotrzeć na World Scout Jamboree do Zachodniej Wirginii w USA (lipiec/sierpień 2019), a potem wrócić do Polski. Z Gdańska do Gdańska: 35 tys. km, 34 etapy, 21 krajów. Przez najpiękniejsze tereny półkuli północnej. Po co? By promować Polskę, przeżyć przygodę, a przy okazji pokazać, jak ważny może być we współczesnym świecie skauting. Ale także, by przypomnieć postać Kazimierza Nowaka, polskiego podróżnika, korespondenta i fotografa, pioniera polskiego reportażu, który w latach 1931-1936 przebył samotnie kontynent afrykański z północy na południe i z powrotem. Wystąpi rodzina Popowskich: Zbyszek opowie o początkach pomysłu i stronie organizacyjnej tego ponad 2-letniego projektu polskich harcerzy i Stowarzyszenia Afryka Nowaka. Ania zdradzi, jak to jest być „kobietą na rowerze” przez miesiąc wyprawy i potem – towarzyszyć sztafecie z domu, logistycznie i merytorycznie. Robert przedstawi swoją, dziecięcą historię z przeprawy rowerem przez Kaukaz. Rozmowę zepną wspomnienia Iśki z zimowej przeprawy przez Ałtaj.

Zbyszek Popowski – lider etapu 3 oraz pierwszej części etapu 1; inicjator sztafety, augustowianin, ekonomista, były bankowiec i przedsiębiorca prowadzący firmę doradczą zajmująca się projektami międzynarodowymi, finansami oraz inwestycjami zagranicznymi. Z zamiłowania aktywny instruktor harcerski wierzący w siłę wychowawczą metody harcerskiej i przekonany, ze w dzisiejszych czasach harcerstwo jest jeszcze poważniejszą i ambitną alternatywą w rozwoju młodego człowieka.
Szczęśliwy ojciec Olgi i Roberta oraz mąż Ani. W nielicznych wolnych chwilach gra na gitarze i harmonijce, chodzi po górach, gra w siatkówkę i jeździ na nartach wodnych.

Anna Popowska – jest szczęśliwą mamą i żoną. Dom to jej azyl. Z radością uczestniczy w tworzeniu wolnej szkoły opartej na rozumieniu potrzeb dzieci. Fizjoterapeutka, kończy studia na kierunku psychologia kliniczna dziecka. Pasją do podróżowania zaraził ją jej najlepszy przyjaciel Zbyszek, a radością bycia w podróży – syn Robert. Bike jamboree to dla niej przygoda, mierzenie się ze sobą, współpraca.

Robert Popowski – pasjonat liczb, kosmosu i teorii względności. Legomaniak. Od 4 lat radośnie korzysta z dobrodziejstwa tzw. wolnej szkoły. Uczestnik Rowerowego Jamboree 2015 (zimowa Turcja). Mówi, że 3 etap Bike Jamboree to nie ostatni w którym weźmie udział. W projekcie cieszy go bycie częścią ekipy, przygody i poznawanie nowych krajów. 3. etap przejechał, jako niespełna 11-latek!

Iśka Marchwica – uczestniczka etapu 8, w sztafecie odpowiedzialna za media i promocję. Dziennikarz, pracownik ogólno-kulturowy współprowadziła portal podróżniczo-kulturowy Etnosystem.pl, miłośniczka gór, a po wyprawie na Ałtaj – także wszelakich wyzwań.

Spotkanie z Bike Jamboree odbędzie się w niedzielę, 28. października o godz. 15:00. Ponadto przez całe dwa dni na terenie Auditorium Maximum będzie obecne stoisko Bike Jamboree, przy którym będzie można porozmawiać z innymi uczestnikami sztafety i dowiedzieć się więcej na temat idei tego projektu. Szukajcie żółtego rollupa i bikejamboree’owców w żółtych bluzach sztafetowych!

Details

Start:
27 October 2018
End:
28 October 2018
Event Category:
Event Tags:
, , ,
Website:
http://travenalia.pl/anna-zbigniew-i-robert-popowscy-oraz-iska-marchwica/

Organiser

Travenalia
Website:
www.travenalia.pl

Venue

Auditorium Maximum
ul. Krupnicza
Kraków, Polska
+ Google Map

Patronat Honorowy Naczelniczki ZHP

Sponsors and Partners

Media Partners