Bike Jamboree
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Etap 12: Syberjadą, czyli rowerem przez syberyjskie krainy

May 18 godzina: 19:00 - 21:00

„Ach ten Bajkał, góry i lasy syberyjskie… Przepiękne! Cudownie byłoby tu wrócić…”. Ileż to razy padały te słowa, gdy jeszcze śnieg chrzęścił pod śniegowcami. No to wracamy!

Mamy przecudną okazję opowiedzieć Wam o naszych przygodach. Choć rowerów będzie sztuk cztery to myślimy, że Was w sakwach pomieścimy ;). Wraz z Nami przejedziecie się m.in. po Świętym Morzu Syberii. Ale żeby nie było zbyt łatwo, będziecie mieć niecodzienną okazję pobić rekord w pchaniu roweru pod wiatr i w śniegu po kolana, pytając – „Daleko jeszcze…?” W nagrodę za trud wskoczymy do gorących źródeł a Luda obdaruje nas słodkościami. Ponadto posłuchacie opowieści o Duchach Bajkału, które płatając nam figle, robiły zakłady „przejadą, nie przejadą”. Poznacie metody rosyjskich singli na podryw. Dowiecie się z czym najlepiej smakują blincziki i rosyjski czaj, do czego służy sagan dalia i tłuszcz z niedźwiedzia, którą stację meteorologiczną odwiedzał Sylvain Tesson (autor książki w „W syberyjskich lasach”). Po zejściu na stały ląd, pomkniemy wspólnie buriacką „ekspresówką”, rozbijemy namiot z widokiem na Żelazną Drogę, w Kraju Zabajkalskim doświadczymy gościnności jednego z rosyjskich sołtysów. Na koniec przejedziemy się Koleją Transyberyjską, która bez wątpienia musiała być inspiracją dla Jana Brzechwy. A dlaczego? Na to i wiele innych pytań odpowiemy już na wspólnym spotkaniu.

SyberJada 2018 from Agnieszka Kwiatkowska on Vimeo.

Venue

Art Cafe
ul. Teatralna 9
Gorzów Wielkopolski, Polska
+ Google Map
Website:
http://www.artcafe.gorzow.pl/
Facebook Pagelike Widget

Uwaga uwaga!!! Jecie sobie niedzielne śniadanie? A może wybieracie się na wycieczkę lub miły spacer? Najpierw zobaczcie nasze stories i poznajcie nasz uśmiechnięty #etap32 a potem… wyobraźcie sobie, że wy też możecie przeżyć taką przygodę! Tak! Szukamy uczestników na OSTATNIE ETAPY NASZEJ SZTAFETY!!!! Spieszcie się że zgłoszeniami – to ostatnia możliwość, żeby stać się częścią wielkiego projektu! Bike Jamboree to PIERWSZA W HISTORII rowerowa sztafeta dookoła świata!
Etapy są 2- tygodniowe
I pamiętajcie, że wszyscy spotykamy się na wielkim finale 14. grudnia w Gdańsku!
To co? Jedziecie z nami? ))
🚴🚴🚴🚴🚴🚴🚴
Przypominamy, że sztafeta jedzie na niezawodnych nowiusieńkich rowerach KROSS Trans 10.0 💪

🚴🚴🚴🚴🚴🚴

ztafetę wspierają także: Crosso CST Poland Marabut Motorola Solutions Polska Primus Equipment PAJAK
O nasze zdrowie i bezpieczeństwo dba Medyk Rescue Team
Piękne żółte bluzy sztafetowe robi dla nas BcmNowatex

wypełnij ankietę tutaj