Bike Jamboree
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

IV. Festiwal Multi Kulti: Jednak nie zamiorzli!

20 kwietnia 2018 - 22 kwietnia 2018

Gorzowski Festiwal Multi Kulti i Bike Jamboree zapraszają na spotkanie z etapem 8. rowerowej sztafety dookoła świata! Pięciu zimowych rowerzystów opowie o tym, co i jak szybko zamarza przy temperaturze -40 stopni Celsjusza, czy zimą lepiej jeździ się z górki, czy pod górkę oraz ile kilometrów można przejechać z sakwami na single-speedzie po mongolskich bezdrożach.

Etap 8. Bike Jamboree, 4 grudnia 2017 Barnaul (Rosja) – 1 stycznia 2018 Kobdo (Mongolia)

Trzy dziewczyny, dwóch chłopaków, pięć rowerów i syberyjska zima. Tak wyglądał 8. etap sztafety rowerowej dookoła świata Bike Jamboree. W niecały najbardziej świąteczny miesiąc w roku – grudzień – przejechali blisko 1200 kilometrów przez góry Ałtaj. Świętego Mikołaja przyjmowali w namiotach rozbitych w przyczepie tira, na granicy rosyjskiej – zamknięci za drutem kolczastym – spędzili wigilię Bożego Narodzenia, a nowy 2018. rok przywitali w Mongolii. I to dwukrotnie.

Spotkali się z prawdziwym szamanem, mieli czworonożnego przewodnika stada i głęboko wierzą w to, że przez najbardziej tajemniczą przełęcz Czike-Taman, przeprowadził ich bezpiecznie dobry duch. Przede wszystkim jednak, przez cały czas było zimno. Bardzo zimno.

“Jednak nie zamiorzli!” to spotkanie z uczestnikami najtrudniejszego, najbardziej wymagającego i najbardziej niebezpiecznego etapu pierwszej w historii rowerowej sztafety dookoła świata Bike Jamboree. To historia pięciu czerwonych bohaterów i ich tajemniczego psa, którzy przez granicę rosyjsko-mongolską przejechali “z dziadkiem mrozem w sakwach”. To spotkanie z prawdziwą, ścinającą krew w żyłach zimą i gorącą przyjaźnią.

Etap 8. to:

Urszula Ziober (lider) oraz Megi Sobczak, Iśka Marchwica, Rafał Flieger i Mateusz Trzeciak.

Prelekcja 8. etapu Bike Jamboree odbędzie się w sobotę 21. kwietnia o godz. 14:30 w sali widowiskowej MCK w Gorzowie Wielkopolskim. Ponadto od 8. etapu:
– sobota 21. kwietnia godz. 11:30 – Iśka poprowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych „Kopniak w duszę, czyli jak uleczyć się w drodze i ruchu”.
– przez cały czas trwania festiwalu (20-22. kwietnia) będzie można odwiedzić przyczepę Stowarzyszenia Zielona Grupa, w której Ula Ziober ze Stowarzyszeniem przygotowała wystawę „PO|MIĘDZY”, poświęconą tematowi imigrantów.

Zapraszamy!

IV. Festiwal Multi Kulti w Gorzowie Wielkopolskim, 20-22. kwietnia 2018

W tym roku czeka Was moc atrakcji. Zaczniemy po KRÓLewsku!, a później będzie już tylko coraz bardziej energetycznie, egzotycznie, czasami nostalgicznie, ale cały czas na najwyższych obrotach! Mocno zapachnie Indiami i smarem do rowerowych łańcuchów – tak, tak, rowerzyści wszystkich krajów – sezon zaczniecie z Nami, Rowerowym Gorzowem i Henrykiem Sytnerem oraz Bike Jamboree i chłopakami z Wheelchairtrip.

Z Wojciechem Jagielskim – na Wschód od Zachodu, pójdziemy tropem dzieci – kwiatów. Powyginamy ciało z Pawanem Pandeyem – to już tradycja! Tym razem joga na deskach amfiteatru, a Dorota Pandey zawinie chętne panie w hinduskie sari. Jesteście jeszcze niezmotywowani? Dla Was rewelacyjny film „Mama” i warsztaty Iśki Marchwicy o leczniczych właściwościach drogi i ruchu.

Jak zwykle pamiętamy o najmłodszych i trochę starszych – dla Was warsztaty ze Zdzichem Rabendą oraz Anią i Robbem Maciągami. Ze Zdzichem popływamy kajakiem, z Kamilą Kielar przejdziemy się przez Amerykę. Aga Siejka pokaże jak wygląda życie w cieniu wojny w Kurdystanie.

Ponieważ kochamy fotografię i fotografów zaprezentujemy dwie wystawy: „Aszura” Robba Maciąga w Łubudubu i „PO|MIĘDZY” Uli Ziober w przyczepie na parkingu przed MCK, zaś Piotr Merda zaprasza na warsztaty fotograficzne. Będą gry planszowe, ścianka wspinaczkowa, a niezawodni Gawrowicze zabiorą Was w podziemia, piachy i skały Omanu.

Dokładny program festiwalu TUTAJ.

Szczegóły

Start:
20 kwietnia 2018
Koniec:
22 kwietnia 2018
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2082339702009404

Organizator

Festiwal Multi Kulti
Strona internetowa:
http://mckgorzow.pl/czwarta-edycja-festiwalu-multikulti/

Miejsce

MCK Gorzów Wielkopolski
ul. Drzymały 26
Gorzów Wielkopolski, lubuskie 66-400 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://mckgorzow.pl/