Bike Jamboree
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Jednak nie zamiorzli! – etap 8. w Skawinie

28 September 2018 godzina: 18:00 - 20:00

Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz Bike Jamboree zapraszają na spotkanie z etapem 8. rowerowej sztafety dookoła świata! Iśka Marchwica opowie o tym, co i jak szybko zamarza przy temperaturze -40 stopni Celsjusza, czy zimą lepiej jeździ się z górki, czy pod górkę oraz ile kilometrów można przejechać z sakwami na single-speedzie po mongolskich bezdrożach.

Etap 8. Bike Jamboree, 4 grudnia 2017 Barnaul (Rosja) – 1 stycznia 2018 Kobdo (Mongolia)

Trzy dziewczyny, dwóch chłopaków, pięć rowerów i syberyjska zima. Tak wyglądał 8. etap sztafety rowerowej dookoła świata Bike Jamboree. W niecały najbardziej świąteczny miesiąc w roku – grudzień – przejechali blisko 1200 kilometrów przez góry Ałtaj. Świętego Mikołaja przyjmowali w namiotach rozbitych w przyczepie tira, na granicy rosyjskiej – zamknięci za drutem kolczastym – spędzili wigilię Bożego Narodzenia, a nowy 2018. rok przywitali w Mongolii. I to dwukrotnie.

Spotkali się z prawdziwym szamanem, mieli czworonożnego przewodnika stada i głęboko wierzą w to, że przez najbardziej tajemniczą przełęcz Czike-Taman, przeprowadził ich bezpiecznie dobry duch. Przede wszystkim jednak, przez cały czas było zimno. Bardzo zimno.

“Jednak nie zamiorzli!” to spotkanie z uczestnikami najtrudniejszego, najbardziej wymagającego i najbardziej niebezpiecznego etapu pierwszej w historii rowerowej sztafety dookoła świata Bike Jamboree. To historia pięciu czerwonych bohaterów i ich tajemniczego psa, którzy przez granicę rosyjsko-mongolską przejechali “z dziadkiem mrozem w sakwach”. To spotkanie z prawdziwą, ścinającą krew w żyłach zimą i gorącą przyjaźnią.

Etap 8. to:

Urszula Ziober (lider) oraz Megi Sobczak, Iśka Marchwica, Rafał Flieger i Mateusz Trzeciak

Gorąco zapraszamy w piątek, 28 września 2018 r., o godz. 18.00 do Pałacyku „Sokół”. Wstęp wolny.

Details

Date:
28 September 2018
Time:
18:00 - 20:00
Event Category:
Website:
https://www.facebook.com/events/1099925173516033/

Organiser

CKiS Skawina
Website:
http://www.ckis.pl

Venue

CKiS Skawina – Pałacyk “Sokół”
ul. Mickiewicza 7
Skawina, małopolskie Polska
+ Google Map
Website:
http://www.ckis.pl
Facebook Pagelike Widget