Bike Jamboree
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Kolosy w Gdyni

10 March 2018 - 11 March 2018

To zdecydowanie jedna z najwspanialszych informacji i ogromne wyróżnienie dla Bike Jamboree! Podczas tegorocznych KOLOSÓW, czyli Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, największej w Europie imprezy podróżniczej, która każdego marca odbywa się w Gdyni, Bike Jamboree będzie można spotkać na specjalnym stoisku oraz podczas prelekcji etapu 8.

Bike Jamboree JESZCZE nie pretenduje do prestiżowej nagrody Kolosy, ale powrót do Gdyni to wspaniałe wspomnienie. W 2012 roku sztafeta Afryka Nowaka otrzymała Nagrodę Specjalną od kapituły Kolosów „za unikalną w skali Polski i świata, trwającą 799 dni wyprawę, w której wzięło udział ponad sto osób, zorganizowaną dla upamiętnienia wybitnego polskiego podróżnika, Kazimierza Nowaka, który w latach 1931-1936 przemierzył Afrykę z północy na południe i z powrotem”.

To własnie od Afryki Nowaka wyszła sztafeta Rowerowe Jamboree do Japonii, a w maju 2017 roku wyruszyło Bike Jamboree dookoła świata. Cieszymy się OGROMNIE, że w tym roku na Kolosach będziemy mogli powiedzieć odwiedzającym o sztafecie.

Bike Jamboree spotkacie na stoisku w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (Aleja Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia), w dniach 10-11 marca.

Ponadto o tym, jak z Rosji do Mongolii w grudniu jechało się 8. etapowi Bike Jamboree, w niedzielę 11. marca w Dużej Sali Gdynia Arena (ul. Kazimierza Górskiego 8 Gdynia) opowiedzą Ula Ziober i Megi Sobczak.

Bike Jamboree 2017-2019, 11 marca godz. 10, Fotoplastykon
3 dziewczyny, 2 chłopaków, 5 rowerów i syberyjska zima, czyli prawdopodobnie najtrudniejszy etap sztafety rowerowej dookoła świata Bike Jamboree (prawdopodobnie, bo sztafeta wciąż jedzie; wyruszyła z Polski w maju 2017, a jej zakończenie planowane jest na jesień 2019). Wigilię spędzali na granicy rosyjskiej zamknięci za drutem kolczastym, a nowy rok przywitali w Mongolii. Dwukrotnie. Spotkali się z prawdziwym szamanem, mieli czworonożnego przewodnika stada, a przez najbardziej tajemniczą przełęcz – Czike-Taman, przeprowadził ich bezpiecznie dobry duch. Przede wszystkim jednak, przez cały czas mieli zimno. Bardzo zimno. W Gdyni opowiedzą, co i jak szybko zamarza przy temperaturze -40°C, czy zimą lepiej jeździć z górki, czy pod górkę, i ile kilometrów można przejechać z sakwami na single-speedzie po mongolskich bezdrożach.

Details

Start:
10 March 2018
End:
11 March 2018
Event Category:
Event Tags:
, ,
Website:
http://kolosy.pl/duza-sala-gdynia-arena-kolosy-za-rok-2017-program

Venue

Gdynia Arena / Pomorski Park Naukowo-Technologiczny
ul. Górskiego 8 / al. Zwycięstwa 96/98, budynek III
Gdynia, Poland

Organiser

Kolosy
Website:
www.kolosy.pl

Patronat Honorowy Naczelniczki ZHP

Sponsors and Partners

Media Partners