Bike Jamboree
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Otwarcie wystawy fotograficznej “Jednak nie zamiorzli!” Magdaleny Sobczak

21 June 2018 godzina: 17:00 - 19:00

Muzeum Regionalne w Pleszewie oraz Bike Jamboree zapraszają na prelekcję połączoną z wernisażem wystawy fotograficznej Megi Sobczak z etapu 8. rowerowej sztafety dookoła świata! Megi opowie o tym, co i jak szybko zamarza przy temperaturze -40 stopni Celsjusza, czy zimą lepiej jeździ się z górki, czy pod górkę oraz ile kilometrów można przejechać z sakwami na single-speedzie po mongolskich bezdrożach. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających przez całe wakacje.

Etap 8. Bike Jamboree, 4 grudnia 2017 Barnaul (Rosja) – 1 stycznia 2018 Kobdo (Mongolia)

Trzy dziewczyny, dwóch chłopaków, pięć rowerów i syberyjska zima. Tak wyglądał 8. etap sztafety rowerowej dookoła świata Bike Jamboree. W niecały najbardziej świąteczny miesiąc w roku – grudzień – przejechali blisko 1200 kilometrów przez góry Ałtaj. Świętego Mikołaja przyjmowali w namiotach rozbitych w przyczepie tira, na granicy rosyjskiej – zamknięci za drutem kolczastym – spędzili wigilię Bożego Narodzenia, a nowy 2018. rok przywitali w Mongolii. I to dwukrotnie.

Spotkali się z prawdziwym szamanem, mieli czworonożnego przewodnika stada i głęboko wierzą w to, że przez najbardziej tajemniczą przełęcz Czike-Taman, przeprowadził ich bezpiecznie dobry duch. Przede wszystkim jednak, przez cały czas było zimno. Bardzo zimno.

“Jednak nie zamiorzli!” to spotkanie z uczestnikami najtrudniejszego, najbardziej wymagającego i najbardziej niebezpiecznego etapu pierwszej w historii rowerowej sztafety dookoła świata Bike Jamboree. To historia pięciu czerwonych bohaterów i ich tajemniczego psa, którzy przez granicę rosyjsko-mongolską przejechali “z dziadkiem mrozem w sakwach”. To spotkanie z prawdziwą, ścinającą krew w żyłach zimą i gorącą przyjaźnią.

Etap 8. to:

Urszula Ziober (lider) oraz Megi Sobczak, Iśka Marchwica, Rafał Flieger i Mateusz Trzeciak

Po prelekcji, autorka zdjęć oraz powyższego filmiku, pochodząca z Grodziska Megi Sobczak, zaprasza do oglądania wystawy zdjęć z wyprawy.

 

 

Details

Date:
21 June 2018
Time:
17:00 - 19:00
Event Category:
Event Tags:
, ,
Website:
https://www.facebook.com/events/389076754834796/

Organiser

Muzeum Regionalne w Pleszewie
Phone:
(62) 74 28 359
Email:
muzeum@pleszew.pl
Website:
http://muzeum.pleszew.pl/

Venue

Muzeum Regionalne w Pleszewie
ul. Poznańska 34
Pleszew, wielkopolskie 63-300 Polska
+ Google Map
Phone:
(62) 74 28 359
Website:
http://muzeum.pleszew.pl/
Facebook Pagelike Widget