Bike Jamboree
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Południk Zero: Jednak nie zamiorzli!

23 kwietnia 2018 godzina: 19:00 - 21:00

Klubokawiarnia Podróżnicza „Południk Zero” i Bike Jamboree zapraszają na spotkanie z etapem 8. rowerowej sztafety dookoła świata! Pięciu zimowych rowerzystów opowie o tym, co i jak szybko zamarza przy temperaturze -40 stopni Celsjusza, czy zimą lepiej jeździ się z górki, czy pod górkę oraz ile kilometrów można przejechać z sakwami na single-speedzie po mongolskich bezdrożach.

Etap 8. Bike Jamboree, 4 grudnia 2017 Barnaul (Rosja) – 1 stycznia 2018 Kobdo (Mongolia)

Trzy dziewczyny, dwóch chłopaków, pięć rowerów i syberyjska zima. Tak wyglądał 8. etap sztafety rowerowej dookoła świata Bike Jamboree. W niecały najbardziej świąteczny miesiąc w roku – grudzień – przejechali blisko 1200 kilometrów przez góry Ałtaj. Świętego Mikołaja przyjmowali w namiotach rozbitych w przyczepie tira, na granicy rosyjskiej – zamknięci za drutem kolczastym – spędzili wigilię Bożego Narodzenia, a nowy 2018. rok przywitali w Mongolii. I to dwukrotnie.

Spotkali się z prawdziwym szamanem, mieli czworonożnego przewodnika stada i głęboko wierzą w to, że przez najbardziej tajemniczą przełęcz Czike-Taman, przeprowadził ich bezpiecznie dobry duch. Przede wszystkim jednak, przez cały czas było zimno. Bardzo zimno.

“Jednak nie zamiorzli!” to spotkanie z uczestnikami najtrudniejszego, najbardziej wymagającego i najbardziej niebezpiecznego etapu pierwszej w historii rowerowej sztafety dookoła świata Bike Jamboree. To historia pięciu czerwonych bohaterów i ich tajemniczego psa, którzy przez granicę rosyjsko-mongolską przejechali “z dziadkiem mrozem w sakwach”. To spotkanie z prawdziwą, ścinającą krew w żyłach zimą i gorącą przyjaźnią.

Etap 8. to:

Urszula Ziober (lider) oraz Megi Sobczak, Iśka Marchwica, Rafał Flieger i Mateusz Trzeciak.

 

Szczegóły

Data:
23 kwietnia 2018
Czas:
19:00 - 21:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/205271653403579/

Organizator

Południk Zero
Strona internetowa:
http://www.poludnikzero.pl

Miejsce

Południk Zero
ul. Wilcza 25
Warszawa, mazowieckie 00-001 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.poludnikzero.pl

Jedź z nami. Przeżyj przygodę życia!
Nie odkładaj tej szansy na „może kiedyś„.