Bike Jamboree
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Spotkanie podróżnicze: „Mongolia / styczeń / samotnie / rowerem”

21 February 2019 godzina: 18:00 - 20:00

“Plama” Gdański Archipelag Kultury zaprasza na pokaz slajdów i spotkanie podróżnicze. O samotnej, zimowej, rowerowej wyprawie przez Mongolię opowie Artur Wysocki, którego podróż odbyła się w ramach Bike Jamboree, czyli rowerowej sztafety dookoła świata.

Zima, -40℃, Ałtaj, Mongolia dziki step, ale… to nie opowieść o zamarzającym rowerzyście, to opowieść o otwartych sercach mongolskich.

Jak słona jest herbata? Skąd się biorą zaczarowane cukierki? Kiedy trzeba oderwać sople z twarzy? Czym myjemy zęby przy -40℃? Jak czytać step? Mięso które nie zamarza? Co robi Św. Mikołaj w Mongolii? Co mają wspólnego Kaszubi z Mongołami?

Artur Wysocki specjalizuje się w zimowych, samotnych wyprawach rowerowych. Entuzjasta swobodnego bytowania, niskobudżetowych podróży i VanLIfe.

W dniu prelekcji, Artura Wysockiego będzie można zobaczyć w programie porannym TVP Gdańsk – “Dzień dobry tu Gdańsk”. Zapraszamy przed telewizory o godz. 8:35. Artur opowie o swoich zimowych przejazdach, a towarzyszący mu w studio Leszek Pachulski przybliży najbliższe plany Sztafety.

Details

Date:
21 February 2019
Time:
18:00 - 20:00
Event Category:
Event Tags:
, , , ,
Website:
https://www.facebook.com/events/534006687088950

Organiser

“Plama” Gdański Archipelag Kultury
Website:
www.facebook.com/PlamaGAK

Venue

“Plama” Gdański Archipelag Kultury
ul. Pilotów 11
Gdańsk, pomorskie 80-460 Polska
+ Google Map
Phone:
58 557 42 47
Website:
www.gak.gda.pl

Patronat Honorowy Naczelniczki ZHP

Sponsors and Partners

Media Partners