Bike Jamboree
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Etap 8. na Festiwalu Bonawentura

March 22 - March 24

Podczas kultowego festiwalu podróżniczego Bonawentura w Starym Sączu, Iśka z etapu 8. opowie o ałtajskich mrozach i przeprawie przez bezludne przełęcze z Rosji do Mongolii.

Etap 8. Bike Jamboree, 4 grudnia 2017 Barnaul (Rosja) – 1 stycznia 2018 Kobdo (Mongolia)

Trzy dziewczyny, dwóch chłopaków, pięć rowerów i syberyjska zima. Tak wyglądał 8. etap sztafety rowerowej dookoła świata Bike Jamboree. W niecały najbardziej świąteczny miesiąc w roku – grudzień – przejechali blisko 1200 kilometrów przez góry Ałtaj. Świętego Mikołaja przyjmowali w namiotach rozbitych w przyczepie tira, na granicy rosyjskiej – zamknięci za drutem kolczastym – spędzili wigilię Bożego Narodzenia, a nowy 2018. rok przywitali w Mongolii. I to dwukrotnie.

Spotkali się z prawdziwym szamanem, mieli czworonożnego przewodnika stada i głęboko wierzą w to, że przez najbardziej tajemniczą przełęcz Czike-Taman, przeprowadził ich bezpiecznie dobry duch. Przede wszystkim jednak, przez cały czas było zimno. Bardzo zimno.

“Jednak nie zamiorzli!” to spotkanie z uczestnikami najtrudniejszego, najbardziej wymagającego i najbardziej niebezpiecznego etapu pierwszej w historii rowerowej sztafety dookoła świata Bike Jamboree. To historia pięciu czerwonych bohaterów i ich tajemniczego psa, którzy przez granicę rosyjsko-mongolską przejechali “z dziadkiem mrozem w sakwach”. To spotkanie z prawdziwą, ścinającą krew w żyłach zimą i gorącą przyjaźnią.

Etap 8. to:
Urszula Ziober (lider) oraz Megi Sobczak, Iśka Marchwica, Rafał Flieger i Mateusz Trzeciak

O etapie 8. będzie można posłuchać w ramach 9. Festiwalu Podróży i Przygody BONAWENTURA w Starym Sączu. Festiwal potrwa od 22. do 24. marca, “Jednak nie zamiorzli!” znajdziemy w programie w sobotę 23. marca o godz. 17:30 (otwarcie bloku C).

Details

Start:
March 22
End:
March 24
Event Category:
Event Tags:
, , , ,

Organiser

Festiwal Bonawentura
Website:
http://www.bonawentura.org/

Venue

Kino “Sokół”
uL. Batorego 23
Stary Sącz, małopolskie Polska
+ Google Map
Facebook Pagelike Widget