Ludzie

W organizację projektu JednoŚladami Andersa zaangażowanych jest wiele osób cenionych w środowisku podróżniczym i harcerskim. Trzon zespołu stanowią:

Zbigniew Popowski - zdjęcie

Zbigniew Popowski

zbigniew.popowski@zhp.net.pl

W harcerstwie aktywny od ponad dwudziestu pięciu lat. Był m.in. drużynowym, instruktorem i komendantem hufca Augustów, członkiem Rady Naczelnej ZHP, członkiem komend kontyngentów polskich na 18. Światowe Jamboree Skautowe w Holandii oraz 21. Światowe Jamboree Skautowe w Wielkiej Brytanii, skarbnikiem ZHP i członkiem Głównej Kwatery ZHP (2007-2009) oraz członkiem Rady Fundacji Harcerstwa Polskiego Schronisko „Głodówka” (2008-2016).

Od 2006 roku kieruje Fundacją Światowe Jamboree zajmującą się projektami zagranicznymi dla młodzieży. Z zawodu ekonomista i bankowiec ze specjalizacją z finansowania handlu zagranicznego, ekspert Centrum Stosunków Międzynarodowych oraz członek Rady Ekspertów polskiego ThinkTank. Od blisko 7 lat kieruje firmą oferującą kompleksowe doradztwo w finansach oraz handlu zagranicznym. Szczęśliwy ojciec 2 dzieci oraz mąż. W nielicznych wolnych chwilach gra na gitarze i harmonijce, chodzi po górach, jeździ na wyprawy rowerowe oraz ślizga się na nartach wodnych.

Zbigniew Sas - zdjęcie

Zbigniew Sas

zbigniew.sas@zhp.pl

W ostatnich latach zawodowo zajmuje się pilotowaniem wycieczek rowerowych. Zaangażowany w duże projekty podróżnicze. Współorganizator Afryki Nowaka, Rowerowego Jamboree 2015, Bike Jamboree 2017-2019 - wypraw, które każdemu uczestnikowi przyniosły przygodę, nowe przyjaźnie i zaskakujące doświadczenia. Zafascynowany Afryką i państwami poradzieckimi. Miłośnik mikroprzygód - weekendowych wypadów w najbliższą okolicę. Laureat prestiżowych nagród podróżniczych m.in. wyróżnienia na Kolosach za rowerową wyprawę na Madagaskar, nagrody Travellera w kategorii "Podróż Roku" za pionierską wyprawę wzdłuż rzeki Antanambalana również na Madagaskarze. Z zawodu rybak morski i przedsiębiorca. W projekcie "JednoŚladami Andersa" odpowiedzialny za koordynację całego przedsięwzięcia oraz trasę, sprzęt i logistykę.

Anna Śledzińska - zdjęcie

Anna Śledzińska

anna.sledzinska@zhp.net.pl

Instruktorka ZHP, ostatnio na funkcji szefowej hufcowego klubu żeglarskiego w Elblągu. W zarządzie Fundacji Światowe Jamboree od 2016 roku, współtworzy już trzecią sztafetę rowerową. Nie gardzi żadnym środkiem lokomocji ale częściej zasiada na rowerowym siodełku albo za sterem jachtu. W projekcie Jednośladami Andersa odpowiedzialna za współkoordynację całego przedsięwzięcia oraz organizację pracy, pozyskiwanie partnerów i zarządzanie.

Arek Kościelski - zdjęcie

Arek Kościelski

Z zamiłowania i zawodu informatyk, miłośnik fotografowania i wędrówek małych i dużych. Niezmiennie zakochany mąż Beaty, tata Halszki i Szymona. Czynny harcerz. Lubi czytać książki przede wszystkim historyczne, kiedyś o przygodach Tomka Wilmowskiego. W projekcie JednoŚladami Andersa odpowiedzialny za archiwizację materiałów fotograficznych oraz filmowych.

Beata Kościelska - zdjęcie

Beata Kościelska

Z wykształcenia i zamiłowania biolog-mikrobiolog-epidemiolog, w zawodowej rzeczywistości kluczy pomiędzy zawiłościami przepisów prawnych i wytycznych urzędowych. Żona Arka, mama Halszki i Szymona, z którymi najbardziej na świecie lubi spędzać czas. Zaangażowana w działalność Hufca ZHP Trzcianka, jako członek Kręgu Instruktorskiego “Ogień” i w różne społeczne aktywności. Uczestniczka XVII etapu Bike Jamboree z Homer do Fairbanks na Alasce. W projekcie JednoŚladami Andersa odpowiedzialna za pracę wirtualnego biura.

Dariusz "Mors" Zajączkowski - zdjęcie

Dariusz "Mors" Zajączkowski

d.zajaczkowski@zhp.net.pl

Na co dzień handlowiec i laborant w firmie zajmującej się produkcją przyrządów pomiarowych. Instruktor harcerski od ponad 35 lat. Pełnił różne funkcje m.in. drużynowego, komendanta hufca Zielona Góra, skarbnika Chorągwi Ziemi Lubuskiej, członka Rady Naczelnej ZHP. Wieloletni kształceniowiec liderów zespołów. Oficer rezerwy Wojska Polskiego. W wolnych chwilach chodzi po górach, jeździ rowerem (głównie MTB, ale od kilku lat także z sakwami). Instruktor narciarstwa i indoor cycling. Pasjonat podglądania przyrody i biwakowania pod gołym niebem. Uczestnik etapu 27B “Bike Jamboree” z Fargo (USA) do Thunder Bay (Kanada). Członek Rady Fundacji “Światowe Jamboree”. W projekcie “jednoŚLADAMI Andersa” odpowiedzialny za koordynację współpracy pomiędzy organizacjami harcerskimi oraz lider etapu 7 z Ammanu (Jordania) do Port Said (Egipt).

Dorota Limontas - zdjęcie

Dorota Limontas

dorota.limontas@zhp.net.pl

Z powołania nauczycielka przedszkola, gdzie realizuje wszystkie swoje szalone pomysły i często przy nich bawi się lepiej niż dzieci. Od małego harcerka, gdzie przeszła wszystkie funkcje od zastępowej aż do komendantki hufca, a ostatnio zastępczyni komendanta chorągwi. Harcerstwo to wyzwania, które przekłada na wszystkie dziedziny swojego życia. Nie umie siedzieć w miejscu, uwielbia podróże te dalekie, ale bardziej docenia te bliskie, gdzie poznaje swój ukochany region - Warmię. W wolnych chwilach biega, ćwicząc przed maratonem, jeździ na rowerze szukając ciągle to nowych ciekawych miejsc, morsuje hartując swoje ciało. Najlepiej czuje się w bliskim kontakcie z naturą, jest kolekcjonerką zachodów słońca, dużo spaceruje i wędruje po lesie. Nie wyobraża sobie wakacji bez obozu, wieczoru bez ogniska z gitarą, weekendu bez wycieczki pod namiot czy wypadu na żagle. Umysł wycisza podczas medytacji i jogi. Humor poprawia sobie namiętnie słuchając disco polo :) Angażuje się w wiele działań społecznych- jest członkinią Rady Organizacji Pozarządowych Miasta Olsztyna, charytatywnych- od wielu lat wspiera WOŚP, Szlachetną Paczkę, oddaję krew. Kiedy tylko może ucieka na południe w góry, którym oddaje się bez pamięci. Była uczestniczką etapu 34 Bike Jamboree dookoła świata pokonując trasę Barcelona- Genewa. W projekcie “jednoŚLADAMI Andersa” odpowiada za działania programowe.

Magdalena Suchan - zdjęcie

Magdalena Suchan

magdalena.suchan@zhp.net.pl

To uosobienie ADHD. Jest instruktorką ZHP od ponad 20 lat. Harcersko jest członkinią Rady Chorągwi Łódzkiej oraz przewodniczącą Hufcowej Komisji Rewizyjnej i szefową chorągwianego programu #lodzkadbaozdrowie. Wyznawca praktykujący EKO i FIT. Uwielbia gotować, jeść zdrowo i jest turbo aktywna sportowo. Tańczy, żegluje po morzu, nurkuje, wspina się, wchodzi na góry wysokie i bardzo wysokie, trenuje (m.in. kalistenikę) i trenuje innych, stara się czasem jogować i rollować, biega, w tym przeszkodowo. Absolutnie kocha podróże! W wolnych chwilach - działacz i starter pozaharcerskich inicjatyw społecznych lokalnych i ogólnopolskich.

Oprócz tego Magda ma pracę zawodową... jako koordynator projektów międzynarodowych i cyfryzacyjnych, szkoli również z obsługi komputerów i nowych mediów + ogarnia promocję/media.

A gdzie rower? Od 12 lat jeździ rowerem cały rok, codziennie, w każdych warunkach. W zasadzie zawsze.

Jechała w etapie 34 BJ - z Barcelony do Genewy, przez Pireneje i Alpy.

W projekcie “JednoŚladami Andersa” odpowiada za obszar promocji i informacji, czyli komunikację z mediami, produkcję filmową, wsparcie graficzne dla pozostałych obszarów, za sołszjale oraz www.

Monika Szenfer - zdjęcie

Monika Szenfer

Na co dzień swoje siły, ambicje i wiedzę wykorzystuje w pracy związanej z odnawialnymi źródłami energii. Najlepiej śpi w podróży albo wtedy, gdy chociaż taką ma w perspektywie. Wyznawca podejmowania wyzwań i pokonywania własnych słabości. Organizuje, inicjuje i czasem też rymuje. Uwielbia górskie wędrówki, siedzenie przy ognisku i wypady, które odrywają od cywilizowanego świata. Rowerowy świr przy każdej pogodzie.

I tak jak Mark Twain myśli, że "za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj".

W projekcie Bike Jamboree Around the World 2017-2019 liderka przedłużonego etapu 15 na koniec świata, odpowiedzialna za wrzucenie sztafetowej pałeczki do morza i uczestniczka etapu 26 przez zapierające dech w piersiach Parki Narodowe USA.

W projekcie odpowiedzialna za inspirujące, wiele wnoszące, radosne i niczym nieograniczone – zasoby ludzkie <3.

Marcin Dałkiewicz - zdjęcie

Marcin Dałkiewicz

Na co dzień związany z branżą jubilerską, w projekcie odpowiedzialny za trasę, sprzęt i magazyn Bike Jamboree. Sporo wyjeżdża w różne zakątki świata na różnych kontynentach. Zdecydowanie woli ciepło od zimna i rower od samochodu. Ciężko mu usiedzieć dłużej w jednym miejscu. Lubi poznawać niepoznane i odkrywać nieodkryte. Zanim coś wyrzuci sprawdza czy nie da się tego naprawić. Zdecydowany przeciwnik ludzkiej bezmyślności.

Monika Pawelec - zdjęcie

Monika Pawelec

Na co dzień spełnia się jako chemik kontrolujący jakość leków, jednak poczucie wolności daje jej poznawanie świata –szczególnie z perspektywy siodełka rowerowego. Jest uzależniona - nie wyobraża sobie dnia bez muzyki, tygodnia bez dobrej książki, miesiąca bez chodzenia po górach oraz życia bez roweru, tańca i podróży. Poszukiwaczka dobrego smaku, również we własnej kuchni. Sopran warszawskiej grupy wokalnej. Nigdy się nie nudzi. Kocha zwierzęta. Uczestniczka 26. etapu Bike Jamboreeprzez USA.Amatorka czerpania z życia pełnymi garściami oraz ambitnych, ciekawych i wartościowych projektów podróżniczych co przywiodło ją na szlak JednoŚladów Andersa.

W projekcie odpowiedzialna za dokumentację i wsparcie administracji.